Podgląd pojedynczego posta
Stary 16.01.2018, 19:14   #1
gregory89
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.09.2010
Posty: 13
gregory89 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Obudowy USB dla laptopowego napędu DVD. Czy takie wynalazki są coś warte?

Mam sprawny napęd DVD ze starego laptopa. Zastanawiałem się co z nim zrobić, bo w nowym notebooku nie mam nawet odpowiedniej zatoki i trafiłem w sieci na zewnętrzne obudowy z USB dla napędów DVD w formacie laptopowym.

Niby nie mam już wielkiej potrzeby korzystania z napędów optycznych i jeden w komputerze stacjonarnym mi wystarczy, ale same obudowy są taniutkie, napęd i tak kurzy się w szufladzie, a od czasu do czasu, na dłuższy wyjazd, opcja wrzucenia napędu do torby z laptopem by się jednak przydała.

Zastanawiam się czy takie wynalazki są cokolwiek warte i choć same obudowy nie są zwykle drogie, to czy warto w ogóle je kupować.

Moją uwagę przyciągnął fakt, że praktycznie wszędzie deklarowane jest, że to urządzenie plug-and-play i nie potrzebują żadnych sterowników.
No ale jak to? Przecież nawet napędy na SATA często wymagają własnych sterowników do Windows, inaczej sprawiają problemy. A tu sprzedawca zachwala że bez sterowników system dogada się poprawnie z każdym napędem dowolnego producenta.

Warto w ogóle zawracać sobie głowę czymś takim i zaryzykować te trzy dychy, czy to znane wszystkim barachło (bo nie siedzę w temacie), a drobne lepiej wydać na pizzę/piwo/fajki?

Ostatnio zmieniany przez gregory89 : 16.01.2018 o godz. 19:16
gregory89 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online