Podgląd pojedynczego posta
Stary 01.02.2018, 18:21   #3
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hej
dzięki za uwagi

o tych kontrolerach INTEL/MARVEL poczytam, ciekawe...

Ten wynik nie jest z OCZ Agility, to jest z RAID0 na 2óch spinpointach F3 samsunga, a SSD je "keszuje". Jeżeli na test powinien wpłynąć SSD działający jako "kesz" to chyba algorytmy IRST nie od razu wpływają na wydajność benchmarku. Pewnie aplikacja ta musiałaby być wielokrotnie uruchamiana i rozpoznana przez IRST jako "warta keszowania". Tak mi się wydaje przynajmniej.

Te OCZ agility już są dosyć leciwe i mają pewnie mocno uszczuploną żywotność ... ale dzięki za info

Sprawdzałem też inne SSD, na innych komputerach o zbliżonych parametrach (tryb SATA 3) i wypadały całkiem nieźle (zrzuty poniżej)

Jestem ciekaw czy wydać ok 400-450zł na 2x120/128 SSD (np.) i połączyć je w RAID 0 (+~30% wydajności w górę niż pojedynczy SSD) i otrzymać w ten sposób wystarczające mi 256 GB czy próbować z SSD M.2 NVME na przejściówce PCI-e lub jakiś gotowy dysk na PCI-e (modyfikowany bios) tylko ma wątpliwości czy:

1. ta metoda zadziała (bios, bootowanie, złącze PCIe itd.)

2. jakie osiągnie transfery (na pewno nie te z testów na stronie producenta, ale i tak powinno być duuużo szybciej niż SSD na SATA 3 (single lub raid 0)

3. jak wpłynęło by to na przepustowość czyny PCI-e i tym samym na VGA.
-> w instrukcji do płyty jest adnotacja, że *1: Gniazdo PCIe x16_3 dzieli pasmo z gniazdami PCIe x1_1, PCIe x1_2, USB3_34 i eSATA. Domyślnym ustawieniem PCIe x16_3 jest tryb x1. ... Więc chyba na VGA które jest na PCIe 16_1 nie powinno mieć wpływu co? Dysk SSD na PCIe może mieć osiągi powyżej 1000 MB/s do max 2000+, tak więc reszta zostawała by dla VGA i pozostałych urządzeń PCIe, jeżeli dobrze to rozumiem.

4. Dodatkowo dysk M.2 NVME PCIe (również na adapterze) wymaga "M.2 PCIe Gen 3 x4 with NVM Express", gdzie można to wpiąć skoro nie mam PCIe x4 ? Czy można w PCIex16_3 ? (zrzut rozłożenia slotów na mojej płycie poniżej)

PCIE 2.0 16x ma przepustowość 8GB/s

ps. poluje też na wersję tej płyty GEN 3 tylko z PCIe 3.0, niestety cena jeszcze trochę wygórowana bo ok 400zł za używaną i mało tego na allegro.
Patrzyłem na testy mojej karty na pcie 2.0 i pcie 3.0 i powiem szczerze, że różnica jest niewielka, stąd brak pośpiechu. Niby 2.0 powinno mieć 2x większe osiągi wg >>WIKIPEDII<<, a jednak w testach nie ma.

ps2. Z "czehoj" już na privie zacząłem rozmawiać

ps3. ten samsung 850 pro np. 128 gb jest droższy o 25% od plextora SSD S3C TLC PX-128S3C, IOPS i tranfery ma prawie identyczne. Myślę, że różnicę w cenie i trochę w wydajności robi tutaj ilość cache =, której samsung ma 2x więcej niż plexor - 512mb.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Raid 0 2xSSD / 3xSSD czy 1x M.2 Nvme SSD na adapterze na Asus P8Z68-V Pro-plyta.jpg   Raid 0 2xSSD / 3xSSD czy 1x M.2 Nvme SSD na adapterze na Asus P8Z68-V Pro-zrzuty.jpg  
__________________
lewap3@tlen.pl

Ostatnio zmieniany przez +++LeWaP+++ : 01.02.2018 o godz. 18:33
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post