Podgląd pojedynczego posta
Stary 01.02.2018, 18:41   #4
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
SSD NVMe poprzez kontroler np. Asus HyperX pójdzie na starym PCIE 2.0, ale transfery spadną patrz poniżej
Cytat:
Cytat:
Napisany przez czechoj Podgląd Wiadomości
Dla porównania jedyny test programem Crystal Disk Mark, zrobiony na PCIE 2 x4 pod którym początkowo działał SSD.

Załącznik 102797

Cytat:
Napisany przez seku Podgląd Wiadomości
.....

wyniki tego OCZ to masz bardzo kiepskie ........]
Seku te wyniki nie są wcale takie złe tylko wykonane dla innych parametrów domyślnych inaczej ustawionych w różnych wersjach CrystalDiskMark
Ja osobiście nie zauważyłem specjalnej różnicy w szybkości pracy dysku SSD NVMe na starej platformie Z87 i obecnej X299, mówimy oczywiście o pracy na szynie PCIE 3.0. Co ciekawe wszystkie testy syntetyczne prędkości pracy (X299) są gorsze niż te wykonane (na Z87) gdy zakupiłem swój dysk Samsung 960 Pro 512 GB.
Być może to wina "dodatków" w związku z Meltdown i Spectre.
Ja swoja kartę graficzna (Asus GTX 1080) musiałem przestawić w tryb x8 ze względu na współdzielenie linii z kontrolerem Asus HyperX i specjalnie (czytaj w ogóle) nie odczułem różnicy w pracy grafiki np. poprzez spadek FPS w grach.

+++LeWaP+++ optymalnym dla Ciebie rozwiązaniem byłaby możliwość przeprowadzenia prób z wykorzystaniem jakiegokolwiek dysku SSD NVMe + kontroler NVMe + biosmod. Załatw sobie dysk, ja mogę na jakiś czas udostępnić Tobie kontroler (pod przysięgą, że zwrócisz oczywiście w całości)
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR

Ostatnio zmieniany przez czechoj : 01.02.2018 o godz. 19:08
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post