Podgl±d pojedynczego posta
Stary 02.02.2018, 12:06   #1
Wojmistrz
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 02.02.2018
Posty: 3
Wojmistrz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zabezpieczenie własnych pł‚yt.

Mam dokł‚adnie odwrotny problem od wię™kszo¶›ci z was. Przeszukiwałem forum, ale nie trafił‚em na podobny temat.
Nie wnikaj±…c za bardzo w szczegół‚y, jestem fotografem, ale prowadzę™ także video filmowanie i drobn±… poligrafię™. Nie umieszczam tego publicznie tylko nagrywam dla klientów materiał‚ na pł‚ytach. O ile przy fotografii mam obliczone, że klient dostaje pł‚ytę™ czy pena ze zdję™ciami, tak z imprez okoliczno¶›ciowych czasem jest to konkretne zamówienie za kwotę™ X i wykonanie np 30 kopii, a czasem to zlecenia na zasadzie wył±…czno¶›ci, gdzie nikt inny nie filmuje (poza tymi co i tak ze smartfonami biegaj±…), ale i nikt nie pł‚aci za zlecenie, tylko każdy z uczestników zgł‚asza się™ potem osobno po gotowy film. Tu chodzi dokł‚adnie o ostatni wspomniany rodzaj zleceń„ i klientów. Wiadomo, że mam jako¶› obliczone koszty wykonania projektu, pocz±…wszy od zmontowania materiału, skoń„czywszy na okł‚adce, ksi±żeczce w ¶›rodku itd. oraz potencjaln±… liczbę™ sprzedanych pł‚yt je¶›li ma to się™ przynajmniej zwrócić‡. Wię™kszo¶ć‡ takich imprez to niestety ryzyko, że jedna osoba kupi, a reszta bezczelnie skopiuje. Niestety zdarzył‚a mi się™ taki bezczelno¶ć‡, że jedyna sprzedana pł‚ytka i to ze sporym upustem poszł‚a do organizatora imprezy, a potem spotkał‚em na¶cie osób, które miał‚y kopie i oczywi¶›cie nie był‚y zainteresowane kupnem ode mnie. Niestety prawnie nie do zał‚atwienia, a sam taki typ zleceń„ normalnie zł‚y nie jest, chociaż nie tak dochodowy jak konkretne zlecenia. To jest powód dla jakiego tu jestem i st±…d mam pytanie do szanownych kolegów i koleżanek: czy jest szansa na zabezpieczenie takiej pł‚yty nagrywanej w "zaciszu domowym" przed skopiowaniem? Bę™dę™ wdzię™czny za wszelkie porady techniczne.

Ostatnio zmieniany przez grzeniu : 02.02.2018 o godz. 17:50 Powód: błędy kodowania
Wojmistrz jest offline   Odpowiedz cytuj±c ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online