Podgląd pojedynczego posta
Stary 09.02.2018, 15:41   #19
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez seku Podgląd Wiadomości
trza by to sprawdzić ale na moje oko wygląda to tak

jak miałem Gigabyte X58-UD7 i w pierwszym slocie PCIe x16 2.0 miałem GPU mogłem mieć w każdym innym x16 coś innego i dla GPU nie obcinało transferu.

teraz mam Z270 MSI M7 i jeśli w pierwszym PCIe 3.0 x16 mam GPU
i zamontuje coś do dwóch pozostałych PCIe 3.0 x16 to obcina mi transfer na GPU do x8

np. karta dźwiękowa na PCie x1 lub kontroler IDE na PCIe x1

według tego schematu
znalazłem coś TAKIEGO

Wynika z tego że mój CPU ma 16 linii PCIE bezpośrednio połączonych do dwóch pierwszych slotów (?) PICE i to jest całe dla VGA lub dwóch pracujących w parze i wtedy oba sloty mają x8. Trzeci slot pracuje w trybie x1 i dzieli pasmo z w/w elementami płyty... Jeżeli się je wyłączy (BIOS?) to wtedy osiąga maksymalna prędkość x4 (fizycznie slot to x16).
I z tego co wyczytałem te linie PCIE mogą nie być bezpośrednio podłączone do CPU tylko pośrednikiem jest chipset płyty... i stąd pewnie słabsze wyniki w testach SSD w tym slocie. Co ciekawe karty są teraz dosyć wysokie i blokują dostęp do tego slotu PCIE x16_2. Nie można tam nic wsadzić, albo będzie ciężko, albo będzie ograniczać wydajność chłodzenia bo nowe urządzenie będzie zasłaniać cześć chłodzenia karty. Możliwe, że rozwiązaniem na to jest przesunięcie karty do slotu PCIE x16_2 a włożenie np. dysku M.2 do slotu PCIE x16_1.. uff mózg się gotuje
__________________
lewap3@tlen.pl
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post