Podgląd pojedynczego posta
Stary 09.04.2018, 00:25   #42
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez andrzejj9 Podgląd Wiadomości
A co byś wziął zewnętrznego?

Wymaganie to w sumie tylko dobre jakościowo nagrywanie płyt (archiwizacja), ewentualnie.. gdyby w pakiecie był program do otwarzani filmów blu ray byłoby miło (ale nie jest to konieczne).

Wczesniej miałem brać LG BP55EB40, ale...
Witaj, moje 3 grosze w sprawie wyboru nagrywarki, w tej chwili mam 4, wszystkie kupione na rynku wtórnym z nieznaną przeszłością:
1) klon iHBS112 (wewnętrzna 5,25")
2) LG BH16NS55 (wewnętrzna 5,25")
3) Samsung SE-506BB (slim zewnętrzna)
4) Optiarc BD-5750L (slim wewnętrzna)

Nośniki jakie na nich wypalałem w celach porównawczych to BD-R jednowarstwowe:
1) Omega printable 6x CMCMAG-BA5-000
2) Maxell printable 4x RITEK-BR2-000
3) Panasonic/Digistor 6x MEI-RA1-001
4) FTI Premium 4x TDKBLD-RBB-000
5) Verbatim Datalife Plus 6x VERBAT-IMe-000
6) Maxell 2x VERBAT-IMa-000 (to starusieńkie płyty)

Wszystkie cztery napędy dostarczają zbliżone, dobre wyniki - według mnie kluczowa jest jakość samego nośnika, a nagrywarka o ile nie ma ewidentnych błędów FW (Samsung SE-506xB dla niektórych nośników i prędkości ma błędne strategie zapisu powodujące "wieże", np. popularny jako dobry i tani nośnik CMCMAG BA5 należy wypalać tylko z prędkością 6x, 2x i 4x to płyta do kosza).

Jeśli chodzi o slimy zewnętrzne, to obawiałbym się kwestii zasilania z portu USB. Mój Samsung SE-506BB przy zapisie BD-R 6x ciągnie 0,8A, co mocno przekracza specyfikację portu USB2.0, więc nie wiem jak wyglądałyby moje wypały gdybym zasilał napęd ze standardowego portu. Optiarc w laptopie raczej ma mocy pod dostatkiem, do zewnętrznej kieszeni mam zasilacz 5V/2A, który zaspokaja potrzeby napędu.

Jeśli chodzi o płyty to nie znalazłem sponsora na płyty M-Disc, ale nie będąc zbyt odkrywczym śmiało poleciłbym Panasonic. Skany można powiedzieć że wyglądają równie świetnie niezależnie od nagrywarki i prędkości (2x-4x-6x), co raczej potwierdza świetną jakość nośnika. A chyba jeszcze nie było żadnej nagrywarki, która by miała z nimi problemy

Mało tu skanów LG slim, więc może się "poświęcisz" dla ludzkości
zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post