Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.05.2018, 09:38   #4
scalak77
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika scalak77
 
Data rejestracji: 15.01.2004
Lokalizacja: Tarnów
Posty: 221
scalak77 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Pisałem o windows 10 ze względu że nie mam praktycznie wpływu na aktualizacje i restarty w nieodpowiednim momencie, serwer www tylko na potrzeby w domu, baza danych tylko do zapisu danych ze stacji pogodowej i potem na lokalna stronę www.

Opcja gotowca za mną przemawia prędzej ze względu na soft i brak kombinacji. Dodatkowo to przy picopsu nie mogę włożyć dysków 3.5cala co da mi max 2TB dla 2.5cala i ograniczenie do max 2dysków (4xsata. 1xSSD na system, 2xHDD (2x2TB), 1xnapęd optyczny).

Obecnie minimum to 4TB bo mam 2TB w WD my book i już brakuje miejsca, na dodatek planuję zrobić obrazy iso kolekcji blu-ray i dvd zakupić program do pc typu DVDfab player.

Potrzebuje kopie na fotki i filmiki bo to jest priorytet z kopią na dysku usb 2TB(posiadam takowy), RAID mi nie jest potrzebny

Jaki sprzęt polecacie mowy/używany na 2dyski minimum 2x2TB. ma być serwer www i baza danych, strona prawdopodobnie czysty html z wyglądem jak na wyświetlaczach stacji pogodowej typu ws1080.

Drugie pytanie kupować 2 dyski czy jeden a potem dokupić drugi i jakie to dyski mają być (producent). Bo na początku dużo zapisu potem rzadko używane tylko co kilka minut zapis do bazy danych.
__________________
..siła życia tkwi w nas....

Ostatnio zmieniany przez scalak77 : 05.05.2018 o godz. 10:00
scalak77 jest offline   Odpowiedz cytując ten post