Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.05.2018, 23:03   #15
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez czechoj Podgląd Wiadomości
a ja nie polecam WD RED. Mam trzy HDD w wersji 2TB z czego tylko jeden działa OK i to ten, który zainstalowano w komputerze stacjonarnym i ma niewielki przebieg. Oba REDY z NASa (QNAP TS-251 PRO) maja problemy o czym pisałem tu. Obecnie używam w NAS dwa HDD od HGST ULTRASTAR 7K2000 2TB i jestem zadowolony (aktualny przebieg ok. 6300 godzin)
Może miałeś pecha co do tych dysków...

Ja miałem 1 TB dwie sztuki - przepracowały bagatela 16213 godzin... i nadal działały... wymiana na większe 2 TB i nadal działają... a lekko nie mają...

Zważywszy, że ciągle coś serwer pobiera a do tego VPN i chmura prywatna...

Cytat:
Napisany przez scalak77 Podgląd Wiadomości
HGST NAS 4TB V2 idzie jeszcze kupić, co do WD to mam taki w WD my book 2TB od prawie 5 lat i nie raportuje błędów.
Zawsze to mogę zrobić to w taki sposób że drugi dysk w NAS będzie posiadał kopie newralgiczne z pierwszego dysku a dzięki temu zaoszczędzę miejsce na dyskach które pracowały by w RAID.
Nie wiem jak w QNAP, ale w synology dwu dyskowym, jak włożysz dwa dyski to masz RAID 0 i tego nie zmienisz... nawet nie będzie cie pytał czy chcesz raid 0 tylko od razu go utworzy
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post