Podgląd pojedynczego posta
Stary 07.05.2018, 13:33   #4
Y2J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Y2J
 
Data rejestracji: 01.02.2013
Posty: 155
Y2J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zapomniałem, że nigdy nie dokończyłem tego wątku. Powiem Wam o co chodziło.

Po zgłoszeniu sprawy do Centrum Obsługi Klienta PlayStation, zostałem poinformowany, że rzeczywiście mój adres IP jest zbanowany ponieważ stwarza zagrożenie. Ban został zdjęty, ale niedługo później został po raz kolejny automatycznie nałożony ponieważ ze strony mojego dostawcy internetu nic się w tej sprawie nie zmieniło. Po małym dochodzeniu, okazało się, że generalnie całe osiedle jedzie na tym samym IP więc po prostu mieliśmy tu do czynienia ze zbiorową odpowiedzialnością.

O wszystkim szczegółowo poinformowałem dostawcę internetu i pomijając kretyńską do bólu odpowiedź sekretarki ('nie blokujemy panu internetu'), prawdopodobnie ogarnął temat bo w pewnym momencie problem zupełnie ustąpił (w międzyczasie parokrotnie dostawałem bana po czym ban był zdejmowany przez Sony). Podejrzewam też, że nie byłem jedyną osobą w okolicy która posiada konsole i zgłaszała problem.

Muszę tu przy okazji podkreślić, że wbrew moim obawom, pomoc ze strony Centrum Obsługi Klienta PlayStation była dość szybka, bardzo konkretna i sprawna, nie było mowy o jakimś zostawieniu klienta ze swoim problemem. Dzięki temu chociażby kupiłem niedługo później swoją PS4 więc można powiedzieć, że profesjonalne podejście popłaca

Także tak się to skończyło. W prawdzie jest już OK, ale na nowym mieszkaniu raczej nie skuszę się już na osiedlowego dostawce internetu.
Y2J jest offline   Odpowiedz cytując ten post