Podgląd pojedynczego posta
Stary 29.06.2018, 13:05   #10
vaclav
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 29.06.2018
Posty: 5
vaclav w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam. Przepraszam, jeśli zawracam bez sensu głowę (jeśli odpowiedź jest trywialna), ale mam pewien problem z napędem LG BH16NS40 pierwsza generacja, SVC Code: NS40.
Niestety prze pomyłkę/głupotę wgrałem do niego FW ze strony LG - BH16NS40_SVC_Code_NS50.zip dla napędów z SVC Code: NS 50 (bez sprawdzania naklejki na napędzie). Dziwne, ale wgrał się bez problemów (chociaż na stronie LG było napisane, że nie jest możliwe wgranie tego Biosu do starszych wersji napędów).
Po zorientowaniu się, co narobiłem użyłem programu z tego pliku DosFlash32_BH16NS40_patched.zip, czyli DosFlash32_BH16NS40.exe (ze strony CDRinfo.pl) i wgrałem właściwy czysty FW do swego napędu w wersji 1.03 A0 (dla wersji SVC Code: NS 40). Niestety z pośpiechu nie zczytałem swego Biosu z napędu i nie połączyłem w programie BH16NS40_EEPROM_Data_Mover.exe swej wersji FW (o ile zrozumiałem chodziło o dane kalibracyjne) z czystym firmware od LG.
Napęd (FW w wersji 1.03 A0 od LG) obecnie jest widziany w systemie, dioda miga, tacka otwiera się, ale nie czyta żadnych płyt. W programie Opti Drive Control napęd jest widziany, ale rubryka Speed jest pusta. Próba upgrade'u do wersji 1.03 SVC Code: NS50 flasherem BH16NS40_SVC Code NS50.exe ze strony LG powoduje wyświetlenie czegoś takiego: Error occurred while FW updating. Drive may be abnormal state or go to BOOT mode. Please try again. (chociaż wcześniej upgrade przeszedł bez problemu).
Teraz pytanie, da się coś z tym napędem jeszcze zrobić, czy to już trup. Dobrze się domyślam, iż należałoby go teraz od nowa skalibrować? Chyba to nie jest realne w zwykłych warunkach?
vaclav jest offline   Odpowiedz cytując ten post