Podgląd pojedynczego posta
Stary 15.08.2018, 21:03   #86
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
Hmm widziałem że dużo jest kolumn Tonsila np. Zg30c, dobrze są oceniane. Tylko mają jasne wykończenie i to będzie dziwnie wyglądało.

Szkoda że nie mogę kupić tych kolumn od CH505, one były bardzo fajne ale nie są na 8 Ohm. Będę jeszcze na giełdzie patrzeć, może zabiorę sobie wzmacniacz na odsłuch chociaż jak mam to wszystko zdejmować i odpinać kable to nie wiem czy mi się będzie chciało
Apropo - co oznacza ten napis "new class A" i "PXS cap" ?
Tonsil ma taką zaletę, że zawsze można go łatwo naprawić albo zmodyfikować. Głośniki są dość tanie, łatwo dostępne i zupełnie przyzwoitej jakości. ZG30C są trochę za słabe (30W), przydałby się nieco większy zapas mocy, choć ostatnio panuje opinia że posiadanie nawet słabszych kolumn niż moc wzmacniacza jest lepsze (wzmacniacz nie się przesteruje i ich nie uszkodzi). Ogólnie pewnie mogłyby być.

"PXS cap" to takie lepsze kondensatory produkowane przez firmę Nippon Chemi-Con. Ich główną zaletą jest zwiększona żywotność. Co do wartości brzmieniowych to zdania są podzielone.

"new class A" to klasa wzmacniacza, która ma niewiele wspólnego z ogólnie przyjętymi klasami wzmacniaczy (długi temat, warto poczytać). Taka własna konstrukcja Technics'a, która miała raczej przyciągnąć kupujących niż wprowadzała jakieś specjalne ulepszenia. Nie ma się nad tym co specjalnie zastanawiać, jeśli dźwięk wzmacniacza nam się podoba.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post