Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.08.2018, 01:42   #1
4x4Offroad
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 25.08.2017
Posty: 12
4x4Offroad zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
SCMS - Serial Copy Management System - tylko dla audio CD

Witam

Mam zapytanie odnośnie tego upierdliwego systemu zabezpieczeń jakim jest SCMS (Serial Copy Management System). Z tego co już się zorientowałem jest to jeden z najbardziej rozpowszechnionych zabezpieczeń plików audio przed ich powielaniem drogą cyfrową na urządzeniach stacjonarnych. Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem magnetofonu DAT SONY DTC 60ES i dopiero po nagraniu 20 taśm zorientowałem się że niestety coś tutaj jest nie halo. Sprzęt mam podłączony światłowodami z nagrywarką PHILIPS CDR820. Ostatnio przypadkowo skusiłem się na próbę nagrania płyty CD z taśmy DAT i okazało się że nagrywarka wywala komunikat "COPY PROTECTION" i po 2-3 sekundach zatrzymuje nagrywanie ?

Podobnie sprawa się ma przy próbie przegrania każdej z nagranych taśm na inny magnetofon DAT podłączony światłowodem lub przez coaxialne. Zwracam się wobec tego do forumowiczów z zapytaniem czy to zabezpieczenie da się w jakiś sposób zdjąć ?

Czy czynność tą należy wykonać na plikach flac przy pomocy jakiegoś programu Próbowałem DRM Removal który niby zdejmuje jakieś tam zabezpieczenia i niestety jest to samo ( album w formacie flac po prostu nim odkompresowałem do wav i nagrałem na płytkę CD) z tej płytki niestety da się zrobić tylko jedną kopię cyfrową.

Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi

Ktoś kiedyś się zajmował tym tematem ale jeśli sprawa jest tak skomplikowana jak to tutaj opisano to chyba sobie podaruję temat
http://mnisula.byethost32.com/scms/?i=1

tu znów ktoś opisuje modyfikacje magnetofonów DAT marki SONY pod tym kątem własnie:
http://www.oocities.org/hollywood/2274/pbscms.html

Ostatnio zmieniany przez 4x4Offroad : 21.08.2018 o godz. 01:43 Powód: poprawki
4x4Offroad jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online