Dyskusja: Zakup notebooka
Podgląd pojedynczego posta
Stary 02.11.2018, 10:11   #2196
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
Dajcie spokój z takimi komentarzami. Każdy robi ze swoimi - ciężej lub lżej (czego każdemu życzę) zarobionymi pieniędzmi co chce. Jego sprawa.
A wy, czemu jeździcie droższymi autami, jeśli moglibyście tanimi? To też upośledzenie?
To nie jest dobre porównanie. Bo tu nie chodzi o to, czy coś jest droższe czy tańsze, bo to rzecz wtórna i każdy kupuje to, na co ma potrzebe i środki. Chodzi o to, że realnie sprzęty Apple są warte 2-3 razy mniej - reszta to marketing. I teraz pytanie, czy ktoś chce przepłacać. A przy poziomie cen Apple'a być po prostu dojonym (trudno inaczej to określić). Ja nie chcę. Bez względu na branżę i obszar źle się czuję płacąc za cokolwiek więcej niż rzeczywista wartość tej rzeczy.

Tutaj dla porównania Matebook X Pro, który był lepszy od Apple'a pod praktycznie każdym względem był o ponad połowę tańszy. A i tak moim zdaniem trochę za drogi.


Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
Upośledzenie? W czym? Może rozwiń takowe stwierdzenie...

Że nie ma pierdylion portów - które i tak nikomu potrzebne nie są, albo dedykowanej grafy pokroju GTX 1060 / 1070 która i tak do gier nadaje się jak konsola do pisania pracy magisterskiej
Nie są potrzebne? Nie wiem jak długo jeszcze producenci będą się starali wmawiać wszystkim, że ważniejsze kolejne 2 milimetry odchudzenia niż porty, ale powoli widzę, że na szczęście i ta kolejna moda zapoczątkowana przez Apple odchodzi. Bo takiego sprzętu się po prostu nie da używać. Chyba, że potrzebujesz go tylko do przeglądania netu i sprawdzania poczty. Wtedy ok. W każdym innym przypadku skazujesz się na nieustanne żonglowanie przejściówkami, które mnie do szału zaczęło doprowadzać po jednym dniu. I to mimo, że Matebook X Pro ma akurat normalny (niestety jeden) port USB.

Dodam, że po dwóch tygodniach próby przyzwyczajenia się do tego oddałem laptopa. Nie po to płacę ponad 7 tys. za notebooka, żeby się wkurzać przy każdej konieczności skorzystania ze sprzętu zewnętrznego. A Apple.. Apple pod tym względem jest tak upośledzone, że trudno mi to traktować jako sprzęt do jakiejkolwiek pracy.. (mówię o laptopach).
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post