Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.11.2018, 15:58   #29
MajsterPopsuj
Odmrożony leniwiec
 
Avatar użytkownika MajsterPopsuj
 
Data rejestracji: 02.03.2018
Lokalizacja: Ceres
Posty: 474
MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>MajsterPopsuj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
@A youkai of love
Widziałem nawet okładkę. Ma być. Nawet jak za 200zł to warto byłoby kupić.

@Jolek
Nie można, nie ma takich mechanizmów w systemie operacyjnym PS4. Cała gra musi zawierać się w jednej paczce. I oczywiście jest menu z wyborem gry, tylko że prawdopodobnie gra sprawdza czy ma pliki X w miejscu Y i na tej podstawie stwierdza czy ma pozostałe dwie gry. I nie wiem czy ty to rozumiesz, ale PS4 kopiuje i deszyfruje paczkę z płyty na dysk twardy szyfrując ją po swojemu i dodając meta dane żebyś miał opisaną terakotę w menu - nie ma tutaj rozpakowywania jak na PS3. Przekopiowane paczki są montowane jako zasób na czas uruchomienia gry (dlatego w ogóle np. piraci mają te gry odszyfrowane bo konsola robi to za nich). Patche z kolei nie wiem jak dokładnie działają, bo to też są paczki w tym samym formacie i na dodatek delta, a PFS jest przecież unikalny dla każdej konsoli z osobna... No cóż, nie mam tej konsoli złamanej, więc ciężko mi na ten temat coś sensownego powiedzieć.

Z płyty nie możesz grać jeśli nie chcesz ogłuchnąć i zabić lasera po kilku latach (tj. możesz ale to są chyba osobne paczki na czas kopiowania tej właściwej, potem płyta służy wyłącznie jako weryfikacja zakupu). Szczerze powiedziawszy to nawet cieszę się że tak to jest rozwiązane bo prędkość odczytu z płyt jest zbyt niska.

Tak.

I to tępego kotopierza. Mimo wszystko gra ma swój urok i jest to coś wartościowego (nie w sensie pieniędzy rzecz jasna).

Ostatnio zmieniany przez MajsterPopsuj : 19.11.2018 o godz. 16:04
MajsterPopsuj jest offline   Odpowiedz cytując ten post