Dyskusja: Grand Theft Auto V
Podgl±d pojedynczego posta
Stary 21.11.2018, 20:28   #202
DarkSlide97
Kiedy¶ to by³o
 
Avatar u¿ytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,912
DarkSlide97 wyró¿nia siê na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyró¿nia siê na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyró¿nia siê na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyró¿nia siê na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyró¿nia siê na forum <450 - 549 pkt>
Jako że finalnie mam coś lepszego niż DualCore mogłem wreszcie zagrać na swoim komputerze. Co prawda 3 lata po premierze ale lepiej późno niż wcale


Jestem dopiero na początku więc za dużo nie powiem ale z tego co zauważyłem do tej pory:


1. To banalne i wszyscy już to powiedzieli ale miasto jak i tereny poza nim są ogromne, jeszcze wszystkiego nie odkryłem i coś mi sie zdaje że nie odkryje za szybko, bo musiałbym przełożyć życie na późniejszy termin
Dodatkowo jak to miasto jest zbudowane, ludzie robią coś więcej niż chodzenie i picie piwa (jak to było w SA), dla nas jest masa dodatkowych aktywności i najczęściej nie przechodzę żadnych misji tylko bujam się po mieście.


2. Gra na wymaskowanych jak tylko się da ustawieniach osiąga u mnie zawrotne 15FPS w porywach do 20. Ale po wyłączeniu zbędnych bajerów typu FXAA, MSAA, motion blur i paru innych mam stabilne 60FPS bez żadnych spadków. Postarali się z optymalizacją bo wątpię w to że mam superkomputer


3. Sposób prowadzenia pojazdów jak i strzelania nie jest jakoś zaskakujący ale brakuje trochę wyczucia. Tzn. samochody prowadzą się jakby nic nie ważyły, można przywalić na czołówkę i samochód nie ulega jakiemuś wielkiemu zniszczeniu. Nie obraziłbym się gdyby dodali trochę więcej realizmu. To samo strzelanie, jestem raczej noobem jeśli chodzi o strzelanki a nie miałem problemu z tym, może poza systemem osłon który jest pod Q (kto to wymyślił) ale po przestawieniu jest już raczej prosto i żadnych wielkich wyzwań nie ma.



4. DIALOGI są świetne, z jajem i bez spedalonej poprawności politycznej.
Wreszcie wprowadzono kogoś do tych domów, przedtem były takie puste, bez wyrazu a teraz co wchodzę to albo ćwiczą jogę albo się kłócą albo nie wiem co jeszcze.



5. Grafika wygląda bardzo dobrze, nie jest hiper realistyczna (i dobrze, jak chcę oglądać film to włączam film a nie grę), ma swój kilmat. Poprawiono zachody słońca i ogólnie oświetlenie, tekstury sa oczywiście lepszej rozdzielczości ale jest balans pomiędzy dobrą grafiką a przesadą w stylu "pseudo HDR aka Clarity na +1000" czyli to co czasami widzę w strzelankach


6. Soundtrack dobrany świetnie, ale to już znak firmowy tej serii więc nie będę się za bardzo rozwodził na ten akurat temat. Ulubiona moja stacja to oczywiście West Coast Classics


7. Internet - pomysł nowatorski i wykorzystany bardzo fajnie, podobnie jak 3 bohaterów. W ogóle ciekawe zjawisko, firma która poprawia coś w swoich produkach a nie wydaje sequel reboota sequela w którym jest to samo co 10 tytułów temu. Fajne jest kupowanie sobie rzeczy, zwłaszcza samochodów, choć powinno być więcej modeli.
Natomiast 3 bohaterów zmiejsza do minimum narzekania że komuś bohater nie pasuje bo zawsze może sobie któregoś dobrać.



8. Na koniec jeden detal który mi nie pasuje - na ulicach jest większość nowych aut, przez co ciężko mi znaleźć takie które mi się będzie podobać, bo bardziej wolę te z lat '90 i wcześniejsze. Jednak jak w każdym GTA samochody można dogrywać więc nie stanowi to większego problemu.



Pomimo malutkich niedoskonałości na razie dla mnie 10/10, szkoda że nie mam więcej czasu na granie
EDIT: oczywi¶cie znowu co¶ sie spieprzy³o z kodowaniem, mimo ¿e mam nowy system i nic nie zmienia³em w tym wzglêdzie
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytuj±c ten post