Podgląd pojedynczego posta
Stary 24.11.2018, 11:12   #1
Grendel007
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.10.2007
Posty: 63
Grendel007 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy ten dysk USB jest uszkodzony?

Panowie
Mam dziwną sytuację z nowym dyskiem zewnętrznym USB WD Elements.

Chciałem na nim zrobić kopię danych. Podłączyłem go do Synology ponieważ dysk sieciowy pokazuje błędy (Partycja systemowa uległa awarii). Przekopiowałem z dysku RED na niego całą zawartość ok. 3,5 TB.
Następnie podłączam go do laptopa aby przejrzeć zawartość i wyskakuje mi następujący komunikat:
***8222;nie jest dostępny***8221;, ***8222;plik lub katalog jest uszkodzony lub nieczytelny***8221;

Podobna sytuacja jest na innym komputerze.

Odpalam Synology i co ciekawe po zalogowaniu się do serwera mogę przeglądać zawartość tego dysku USB.
Mogę na niego w dalszym ciągu kopiować dowolne pliki z dysku RED.

Jednakże, (w odwrotnym kierunku) w przypadku próby przeniesienia z tego dysku na dysk RED lub na PC- wyskakuje informacja o tym, że plik jest tylko do odczytu. W rezultacie nie mogę go skopiować.

Co się stało z tym dyskiem?

Jest całkowicie nowy. Zaraz po zakupie ***8211; sprawdziłem go, sformatowałem go na NFTS. Dysk był widoczny z poziomu PC.
Czy przypadkiem skopiowałem na niego jakieś błędy z dysku RED które spowodowały, że nie można go odczytać z poziomu PC?
Co powinienem w tej sytuacji zrobić?
Czy ten nowy dysk USB jest już uszkodzony?

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

W załączniku informacje o błędach w chkdsk

Z drugiej strony.
Wynik szybkiego smart testu z programu diagnostycznego WD jest pozytywny.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Czy ten dysk USB jest uszkodzony?-smart-usb.gif   Czy ten dysk USB jest uszkodzony?-smart-usb2a.jpg  
Dołączone obrazki
Czy ten dysk USB jest uszkodzony?-qsmart.gif 
Grendel007 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online