Dyskusja: PSX Classic
Podgląd pojedynczego posta
Stary 15.12.2018, 21:06   #97
szczuru
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,514
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Partyzant Podgląd Wiadomości
Jeśli dobrze rozumiem, napisałeś skrypt, który pozwala podmienić jedną grę w pamięci konsoli ? Jeśli tak, jesteś w stanie się nim podzielić ? Na youtube widziałem już filmik ze skryptem na backup i podmiankę gier, ale nie mam pendrajwa na którym mógłbym pomieścić backup, największy jakiego widzi moje ps classic ma 8gb :/
Ja też do podmiany użyłem 8GB bo tylko taki u mnie miał diodę access.

Pendrive przygotuj zgodnie ze sztuką i wrzuć aktualne BleemSync
Stwórz na nim też folder np "gra"
W katalogu lolhack skasuj notepadem++ zawartość pliku boot.sh i zastąp ją zawartością dla danego punktu poniżej:

Backup oryginalnej gry
Kod:
#!/bin/sh

mkdir /media/backup_gry
cp -R /gaadata/17/* /media/backup_gry/
zamiast 17 możesz użyj innej liczby od 1 do 20 - każda gra ma inny numer (dla przykładu 17 to Tekken 3)

Dalej postępujesz jak przy BleemSync - jak pendrak przestanie świecić to grę znajdziesz w katalogu "backup_gry" na pendrive.

Ja poszedłem na łatwiznę i na PC nazwałem pliki obrazu Tekkena 3 NTSC tak jak w oryginale nazywał się PAL (SCES-01237) i skopiowałem bin/cue/pcsx.cfg na pendrive do katalogu tk3.

Całość przeniosłem do wewnętrznej pamięci za pomocą:
Kod:
#!/bin/sh

mount -o rw,remount /gaadata

rm  /gaadata/17/SCES-01237.bin
rm  /gaadata/17/SCES-01237.cue
rm  /gaadata/17/pcsx.cfg
cp -R /media/tk3/SCES-01237.bin /gaadata/17/SCES-01237.bin
cp -R /media/tk3/SCES-01237.cue /gaadata/17/SCES-01237.cue
cp -R /media/tk3/pcsx.cfg /gaadata/17/pcsx.cfg
killall ui_menu
/usr/sony/bin/ui_menu
Jeśli chciałbyś podmienić jakąś grę na zupełnie inną to zrób tak:
-Oryginalną grę zbackapuj
-Skopiuj nową w jej miejsce (Sony Data code może być inny - czyli numer SLUS/SLES).
-Zrób backup bazy danych
Kod:
cp -n /gaadata/databases/regional.db /media/kopia_bazy.db
-Zedytuj bazę danych tak aby nazwa i Sony data code się zgadzało z nową grą i tyle

Pisane na szybko - nie odpowiadam za błędy
Podmiana Biosu tak jak powyżej tylko używamy ścieżki biosu.

Powyższy opis przed chwilą przetestowałem usuwając Cool Boarders 2 i zastępując go Tombim - wsio działa
__________________

Ostatnio zmieniany przez szczuru : 15.12.2018 o godz. 22:21
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post