Podgląd pojedynczego posta
Stary 02.01.2019, 15:09   #61
Boger
OGame Master
 
Avatar użytkownika Boger
 
Data rejestracji: 19.04.2003
Lokalizacja: Poznan
Posty: 1,334
Boger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie mogę edytować więc pod spodem.

Cały czas wydawało mi się, że 209EBK i BH16NS55 nie obsługują płyt XL, które działają dopiero na najnowszych modelach UltraHD. Tymczasem doczytałem, że płyty XL na 209EBK jak najbardziej działają więc pytanie - co wnosi model 211? Czy tylko obsługę filmów UHD (HDR, itp)? Mam osobny odtwarzacz BR UHD (xbox one s) podpięty do tv 4k więc nie potrzebuję takiego czytnika w PC. Czy w związku z tym jest jakikolwiek argument za takim napędem?

Podsumowując - czy dobrze myślę, że jeżeli potrzebuję BR do archiwizowania zdjęć/swoich filmów to:
1. modele 209ebk/16NS55 obsługują płyty np. BD-R XL 100 GB
2. archwizuje się na płytach SL - ze względu na cenę i trwałość zapisu

Przy okazji pytanie o M-DISC - cena za płytę 25GB to około 20 zł - czy warto archiwizować ważne dane (zdjęcia) na tego rodzaju nośnikach jeżeli jedną kopię mam na NAS, drugą na dysku zewnętrznym podpinanym tylko w celu zaktualizowania archiwum, a trzecią będę robił na BR?

Dodatkowo będę wdzięczny za odpowiedź na poprzednie pytanie:
"LG i Pioneer to te same pieniądze - pytanie czy różnica w jakości zapisu bd-r sl/dl pomiędzy nimi jest tak duża żeby rezygnować z możliwości przetestowania płyty?"


EDIT. I jeszcze jedno - czysto teoretycznie oczywiście Czy jeżeli dysponowałbym kompletnym obrazem filmu 4k o rozmiarze np. 80-90GB i nagrałbym go na płycie XL 100 GB, to czy xbox one s odtworzy taki film bez problemu czy konieczne byłyby jakieś dodatkowe działania? Kompletnie nie orientuję się w temacie zabezpieczeń filmów BR i jestem ciekaw jak wygląda ta kwestia w takim przypadku.
__________________


Ostatnio zmieniany przez Boger : 02.01.2019 o godz. 15:20
Boger jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online