Podgląd pojedynczego posta
Stary 10.01.2019, 16:25   #2
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez z0nk Podgląd Wiadomości
Witam
Padł mi Asus drw-24b3lt po nieudanym crossflashu do ihas-624. Przy próbie wgrania nowego flashu zawiesił się na 1,5 godziny na wgrywaniu. Po restarcie nie widać go w systemie, komp długo wstaje.
Jako że nie byłem pewny portu, zostało to urządzenie podpięte jako jedyne.
port SATA ustawiłem w tryb IDE, w trybie AHCI nie pokazuje żadnego portu.
dosflash wykrywa porty, ale dostaje komunikat:

no ATAPI devices present!

w BIOSie też nie widać napędu
Co próbowałem:
- dosflash.exe liteon e <port> - pisze erasing i tyle (zrobilem dla kazdego portu)
- l-o-eras.exe <port> - w 3z 4 przypadków dostaje wynik FF7F. na 1 porcie dostaje FF80, jak odłącze nagrywarkę to ten sam wynik jest na 4 portach, więc tak poznałem właściwy adres portu.

l-o-eras.exe <port> póbowalem dziesiątki razy pod rzad komende, odłączać/podłączać zasialanie, zawsze dostaje błędem FF80.

próbowałem restartować/włączać zasilanie wyłączać i nadal nie jest wykrywane urzadzenie. Jak mogę go zreanimować?
Tu już nic nie pomoże po za fabryką ... uszkodzone wewnętrzne oprogramowanie napędu ...jeżeli DosFlash nie rozpoznaje prawidłowo chipsetu MediaTek ( w chipsecie jest zintegrowana 1.5MB pamięć wewnętrzna napędu ) nic już nie da się zrobić....samemu ..
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post