Dyskusja: Test powierzchni
Podgląd pojedynczego posta
Stary 10.01.2019, 19:16   #11
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,457
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
@Misiozol,.. ale czemu komercyjnym skoro mu zaraz ograniczenia wyskakują w szybkości... a przy 1TB pojemności szło by to wieeeeeki.
Wcale nie potrzeba Ci płyty, wystarczy pendrive i postępowanie krok po kroku zgodnie z instrukcją.

Wyczyszczonego wcześniej z danych pendrive'a należy przygotować jako klucz USB. Zatem do tego potrzeba Ci dwóch rzeczy :
a) obrazu Ultimate Boot CD (podane wcześniej)
b) Programu który zamontuje Ci obraz płyty na pendrive tak by ten był bootujący.
Mam tutaj cichą nadzieję że wiesz co oznacza to ostatnie bo po tym jak napisałeś że montujesz go w DaemonTools to śmiem wątpić.
Zatem dla uściślenia... są to narzędzia które się wczytują do pamięci RAM komputera nim wystartuje jakikolwiek system operacyjny z dysku twardego.
To działa tak samo jak instalacja jakiegokolwiek systemu operacyjnego, czyli musisz przełączyć komputer w BIOSie w startowanie z CD-rom, a w Twoim przypadku z pamięci USB.

Najlepiej abyś w powyższym przypadku miał wpięty w komputerze wyłącznie ten dysk który chcesz wyzerować, a wtedy brać się za uruchamianie MHDD z pendrive.
Bardzo szkoda że to dość stare i nie rozwijane już narzędzie, bo jak dla mnie najlepiej pokazywało jakość powierzchni dysku.

Resztę działań opisałem wcześniej jeśli czegoś nie wiesz.. pytaj

Ostatnio zmieniany przez KaiQ : 10.01.2019 o godz. 19:21
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post