Podgląd pojedynczego posta
Stary 26.01.2019, 16:23   #1
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,457
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Adapter IDE2SATA do PS2 Network Adaptora

To mój pierwszy wątek ^^ więc za ewentualne "buendy" przepraszam

Ostatnio zastanawiam się nad zastąpieniem obecnego dysku w moim Playstation 2 na coś nowszego, szybszego. Nie jestem specem w temacie, bo jakoś wcześniej nie miałem na tyle czasu by się mega skoncentrować nad jedną konsolą i zaznajamiać się z wszystkimi tajnikami konfiguracji tak FreeMC Boot'a jak i OPL'a. Jednakże na tyle na ile miałem czasu temat ogarnąłem.
Posiadam Playstation 2 model SCPH-50004 z Network Adaptorem, do którego podpięty był dotychczas dysk 3,5' Maxtor o pojemności 300GB.

Kopie swoich gier montowałem na dysku i miewałem wiele anomalii co do działania. Niby po wgraniu obrazów większość gier się uruchamiała (choć częściej korzystałem z HDL'a niż OPL) jednakże po okresie nieużywania, kiedy konsola sobie czekała na mój czas wolny to co startowało wcześniej już nie reagowało, a na pewno nie wszystko. Oczywiście sprawdzałem dysk, nawet go zerowałem w komputerze i żadnych zastrzeżeń nie zwracał, zero Bad sector-ów. Jednakże w jednym z materiałów na Youtube dowiedziałem się że dyski Maxtora tak po prostu mają i jest to wina producenta. Tylko nieobrzezanym... o sorry za błąd, tylko nieobeznanym w temacie (no teraz poprawnie ) Network Adaptora na marginesie dodam, że jednym z problemów oryginalnego NA jest to, że nie każdy dysk IDE można zamontować ze względu na sztywny rozstaw dla zasilania MOLEX, oraz portu IDE.

Najbardziej pasują Maxtory, Samsungi, IBM... ale na pewno wyklęte zostało tutaj WD (a szkoda, bo wiemy że te dyski były dość przyzwoite) Kolejna sprawa to, to że dysków IDE już nie produkują, a jeśli to ich cena jest zaporowa... no po prostu przy dzisiejszych alternatywach nie ma sexu! ... noż kurcze! Nie ma sensu (pierwszy wpis i taki stres robi robotę..)
Meritum....
Stwierdzam że nie ma sensu inwestować w jakiekolwiek adaptory SATA które nie są firmowe (przy okazji nie mają już portu sieciowego)... w końcu mam 3 oryginalne Network Adaptory. I nawet jeśli dysk mi nie spasuje to jeszcze mogę się pobawić grą przez sieć, choć mnie to nie rajcowało przez "kablaninę".

Napotkałem na takowe dwa adaptery IDE2SATA, więc pytanie czy ktoś z Was miał styczność z tymi ustrojstwami i czy warto?
Adapter IDE2SATA do PS2 Network Adaptora-delock-adapter-ide-sata.jpg
To firmy DeLock
Adapter IDE2SATA do PS2 Network Adaptora-digitus-adapter-ide-sata.png a tofirmy Digitus

(nie dodaję linków do Alledrogo bo to może w końcu wyparować)
W tym samym serwisie znaleźć można też adapter z gniazdem męskim, więc trzeba uważać co się zamawiać... ono szybciej pasuje do Xboxa, bo tam można wpiąć adapter w płytę główną.
Myślę sobie tego Maxtora podarować, no chyba że w ostateczności jeszcze go spróbuję ponownie przystosować do OPL.
Za błędy przepraszam i zachęcam do dyskusji
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Adapter IDE2SATA do PS2 Network Adaptora-delock-adapter-ide-sata.jpg  
Dołączone obrazki
File Type: png DIGITUS - Adapter IDe do SATA.png (48.1 KB, 542 oglądane)

Ostatnio zmieniany przez KaiQ : 26.01.2019 o godz. 16:29
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online