Podgląd pojedynczego posta
Stary 02.02.2019, 17:02   #1
zas
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.03.2005
Posty: 3
zas w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywarka SN-506BB/BEBE Samsung - problem

Nagrywarka od jej zakupu pracowała kilka miesięcy w laptopie nie sprawiając żadnych problemów. Wypaliła w tym czasie przy pomocy programu Nero kilkanaście płyt DVD i kilka płyt Bluray. Można powiedzieć, że była niewiele używana.
Zmieniłem laptop na nowszy i szybszy i jak chciałem ją przełożyć to okazało się że jest za gruba i nie mieści się do nowego sprzętu. Zakupiłem więc kabelek przejściowy z mini-sata na USB 3.0 i podłączyłem nagrywarkę jako zewnętrzną. Odtwarzanie płyt bluray odbywa się prawidłowo ale podczas próby nagrywania bluray występuje "błąd kalibracji mocy". Próba odbywała się na 2 płytkach wielokrotnego nagrywania, do nagrywania tak naprawdę nie doszło bo błędy wyskakiwały już przy próbie skasowania zawartości płyt. Prób nagrania na płytach jednorazowych nie robiłem - nie chciałem ryzykować zmarnowania płyt. Płytek używam chyba dobrej jakości (Verbatim), wcześniej nie miałem z nimi żadnych problemów.

Mam pewien pomysł co może być przyczyną błędu. Zakupiony kabelek ma jedną wtyczkę USB więc może napęd dostaje za mało prądu z jednego gniazda USB aby dać laserowi odpowiednią moc. Może należało kupić kabel z dwoma wtyczkami USB do dwóch gniaz - wówczas pobór prądu z laptopa byłby wystarczający? Ale z kolei nie znalazłem w sieci takiego podwójnego kabelka w wersji 3.0 lecz tylko 2.0 - czy to nie będzie stanowic problemu?

Może użytkownicy forum spotkali się z podobnym problemem i wiedzą co jest przyczyną problemu i jak sobie poradzić.
Będę wdzięczny za wszystkie pomocne informacje.
Pozdrawiam
zas jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online