Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.02.2019, 20:07   #4
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,458
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez ps3ask Podgląd Wiadomości
Niestety, tak. Myslalem ze jakosc bedzie lepsza niz na ps2. Moglby ktos odpisac zupelnie serio dlaczego tak jest i czy to normalne w ps3?
Nie dziw się ludziom że tak reagują na takie pytania, bo to łatwo samemu ogarnąć nawet przeprowadzając prostą analizę.
Stare telewizory miały mniejszą rozdzielczość, ale i technologia CRT była na tyle fajna że potrafiła maskować pewnego rodzaju niedoskonałości, które dzisiejsze wyświetlacze odsłaniają perfidnie. I teraz istotna sprawa. Cal calowi równy, jednak piksel pikselowi już nie. Zatem obraz z PS3 (z kablem HDMI) możesz mieć 720p to siłą rzeczy na CRT tracisz bardzo wiele linii wyświetlanego obrazu (telewizor to musi upchnąć). To samo masz zresztą z oglądaniem telewizji w jakości HD na takim telewizorze. A jak już piszą w reklamach małym druczkiem na dole to całkiem to jest nieczytelne.
W PS3 po prostu założono że to konsola na nowe telewizory co najmniej HD, więc przyjęto to za standard, a że to nie strona internetowa, to o responsywności czy przechodzeniu tekstu do nowej linii trzeba zapomnieć.

Mimo wszystko część gier może całkiem całkiem wyglądać i na CRT. W końcu jak wspomniałem zamaskuje niedoskonałości, a i kolorystyka czy kontrast będą lepsze.

Ja mam CRT z HDMI i pięknie to działa (jak już jestem w domu...), choć czcionki przy 720p czasami potrafią męczyć choć to marginalne.


Ostatnio zmieniany przez KaiQ : 22.02.2019 o godz. 20:21
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post