Podgląd pojedynczego posta
Stary 06.03.2019, 20:08   #63
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez MajsterPopsuj Podgląd Wiadomości
Jestem natomiast orędownikiem własności i niezmienności, a tego cyfrowa dystrybucja w żadnym stopniu nie zapewnia i tego np. M@X nie może objąć swoim umysłem bo dla niego to tylko "przyjemność teraźniejsza" (>> będzie to ok, nie będzie to trudno). Kontroluje ją ktoś inny niż ja, więc jest z definicji zła.
I tak ją kontroluje. Kupno nośnika nie oznacza, ze stajesz sie właścicielem gry, przeczytaj czasem licencję. Zakup digitala niczym sie nie różni pod wzgledem użytkowym od zakupu nośnika - w obu przypadkach nabywasz tylko prawo do użytkowania, w określonym zakresie (np. bez prawa do ingerencji w pliki gry czy jej dalsze rozpowszechnianie) danego oprogramowania. I to, ze nabywasz LICENCJĘ NA UŻYTKOWANIE (a nie grę) zobowiązuje producenta/sprzedawcę by Ci tę możliwość ograniczonego użytkowania zapewnić, a więc musi Ci to oprogramowanie jakoś dostarczyć. Czy zrobi to poprzez danie Ci dostępu do przycisku „Pobierz” w dowolnym sklepie cyfrowym czy dostarczy oprogramowanie na nośniku nie ma zadnego znaczenia - uzyskujesz prawo do użytkowania gry, a nie stajesz sie jej właścicielem. Ot, taki wynikający z prawa autorskiego niuans.

W duzym skrócie - jeśli w licencji gry na płycie znajdzie sie tekst, ze w dowolnym momencie licencja moze zostać cofnięta, to jesli za 15 lat producent nadal bedzie istniał i powie ze kazdy kto nabył nośnik z gra ma przestać jej używać BO TAK to ma do tego prawo, bo zgodziłeś sie na to klikając „I Agree”. Jesli jako właściciel NOŚNIKA złamiesz wtedy LICENCJE gry ktora sie na nim znajduje to jestes w świetle prawa takim samym złodziejem jak ktos, kto za licencje nue zapłacił i pobrał ja z internetu. Tyle.
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post