Dyskusja: Zakupy na "gębę"
Podgląd pojedynczego posta
Stary 15.03.2019, 08:29   #18
Jolek
Guru
 
Avatar użytkownika Jolek
 
Data rejestracji: 02.09.2016
Posty: 1,164
Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
Propozycja ominięcia prowizji wyszła od sprzedającego, może nie jednoznaczna ale jasna. Kupujący nic na tym nie zyskał, choć powinien spróbować potargować. Działał w dobrej wierze i swoje zapłacił, choć w zasadzie powinien kliknąć 'kup teraz'. Allegro straciło na sprzedającym i to jemu dobiorą się do dupy. Allegro czerpie zyski ze sprzedających. Gostek ma konto ponad 12 lat, więc jest szansa, że postraszenie go coś da.
Miałem dostać również kabel zasilający do zasilacza czego nie było jak i zasilacza w ofercie.
On zyskał nie płacąc prowizji allegro.

Nie wydawał się załamany jak mu wspomniałem o allegro, więc...

Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
Takie interesy 'na gębę' załatwia się z płatnością przy odbiorze, zwłaszcza z używkami bez prawnej gwarancji i formalnego dowodu zakupu/sprzedaży. Będzie coś nie tak i nie odbierasz przesyłki. To na takich cwaniaczków działa.
Nie da rady odebrać przesyłki nawet za pobraniem bez podpisu (przynajmniej ja tak miałem).
Czyli najpierw składam podpis, potem sprawdzam, w razie nieprawidłowości sporządzany jest protokół szkody, uszkodzenia, itp.
Równie dobrze mogłem zobaczyć przesyłkę na poczcie, jakby coś nie grało to dzwonie.
Wydawało mi się, że mam do czynienia z osobą nie sprawiającą problemu.

Cytat:
Napisany przez MajsterPopsuj Podgląd Wiadomości
Na pewno... Gościu cię olewa i próbuje techniki "na zmęczenie materiału". Niczego nie wyjaśniaj bo nic nie uzyskasz tylko się mścij. On pewnie nie ma tego zasilacza, więc sprzedawał komplet by łatwiej sprzedać i szukał jelenia (bez obrazy), który zapłaci z góry.
Tak zrobię, w razie czego byłem dzisiaj na poczcie aby zważyć paczkę.
Waga wahała się pomiędzy 1,17-1,18 kg.
Tu mam jak to wygląda na paczce:
-paczka.png
Czyli waga PS2, pad, karta pamięci, gra no i pudełka.

Jak chociaż dodałem kabel A\V, którego nie było w zestawie to skakało do 1,27-1,28,
a zasilacz jest cięższy.

Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
Po cholere zes to kupil u mnie ten gruz zalega bym ci taka wyslal
Teraz już wiem do kogo się zwrócić.
Masz może zasilacz.

Jak odzyskam kasę to możliwe, że się do ciebie w takim razie odezwę.
Dołączone obrazki
File Type: png paczka.png (363.4 KB, 209 oglądane)
__________________
Masz jakieś pytanie na temat konsol.
Zadaj je w dziale konsole.

Moja druga pasja:

Ostatnio zmieniany przez Jolek : 15.03.2019 o godz. 08:35 Powód: więcej info
Jolek jest offline   Odpowiedz cytując ten post