Podgląd pojedynczego posta
Stary 11.04.2019, 19:36   #7
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Napiszę w szerszym kontekście. Syn za rok kończy 18 lat, a za dwa pewnie wybędzie z domu. Mam nadzieję przejąć komputer celem maniakalnego grania w odmóżdżające gry FPP z gatunku Call of Duty itp.
W związku z tym że syn ma urodziny pomyślałem, że kupię tego SSD co by mieć i dla siebie kiedyś.
Podsumowując udzielenie mi dobrej rady leży w interesie nas obu. Ja kupię sobie nowy dysk, a Ty będziesz mógł odkupić ode mnie ten stary. Biorąc pod uwagę aktualne ceny SSD i to, że ten stary dysk ma pojemność 128 GB (albo 120 nie pamiętam dokładnie) to cena wyjdzie, jak za flaszkę dobrej wódki, z kosztami przesyłki włącznie
Ten stary SSD to Samsung 840, albo 850 chyba PRO, ale może też EVO. Jak syn mnie puści do kompa sprawdzę.
Oczywiście można podpiąć SSD o większej niż obecny pojemności na SATA III, ale chodzi mi o wydajność.
Zapytam jeszcze o jedno. Jeżeli zostawię obecny SSD na system - tylko wtedy nie będę mógł go opchnąć a ten nowy M.2 podepnę przez adapter i dam jako dysk na dane to czy SSD z systemem nie ograniczy wydajności tego M.2 (bo tu będzie 550 MB/s, a tu 3000 MB/s)?
A tak to wygląda na YT:

https://www.youtube.com/watch?v=gx45bNfkARM
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"

Ostatnio zmieniany przez madmax2 : 11.04.2019 o godz. 19:50
madmax2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post