Podgląd pojedynczego posta
Stary 25.04.2019, 21:17   #5
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,456
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Jeśli dobrze zrozumiałem Twój problem, to temat do najprostszych nie należy jeśli o ilość czynności idzie, ale w teorii do ogarnięcia.



Po pierwsze na oryginalną płytę już nie dograsz więc kwestia pierwsza to ripowanie i tutaj najlepiej bezstratne pomimo że materiał źródłowy mały nie będzie. A chodzi o to że jeśli chcesz koniecznie na DVD to będziesz musiał taki nośnik przygotować ponownie, więc szkoda tracić na jakości obrazu,


Po drugie musisz się upewnić że ścieżka dźwiękowa będzie właściwie zsynchronizowana z filmem, jeśli nie masz odpowiedniego materiału to albo najpierw bum a później widok wybuchu, albo odwrotnie.


Po trzecie jeśli z powyższym nie ma problemu to lepiej zrobić już kontener wideo z pliku wideo i ścieżki dźwiękowej do formatu MKV, a później konwersja do jakiegoś AVI, MP4 lub co tam chcesz. Ogólnie w zależności od preferencji.



Zapewne znajdą się tacy co lepiej temat ogarniają ode mnie, ale ta droga nie wymaga niemożliwych narzędzi przynajmniej. A poza tym Płyta DVD to w ogólnym rozumieniu format wideo na płycie DVD, który rozpoznają stare odtwarzacze DVD (film najczęściej miał menu itp.) a jeśli o sam nośnik chodzi to wypalenie zwykłego filmu na płytę DVD nie daje tej kompatybilności z odtwarzaczami. Więc jeśli ma być to film na odtwarzacz DVD to musisz go najpierw zrobić na gotowo, a później wypałka choćby za pomocą NERO jako film DVD


PS.
Zobaczyłem kolejny Twój post... trochę Ciężką chcesz zrobić rzecz, bo tak jak Ci napisałem, Nero na przykład z filmu AVI jest w stanie zrobić film na płycie DVD, więc z jednego pliku robi Ci katalogi widziane i uruchamiane przez odtwarzacz. Jeszcze się nie spotkałem z opcją skopiowania ręcznego tych plików i folderów później, gdzie ktoś sobie podmienia jakiś pliczek ścieżki dźwiękowej i po wypaleniu na nowym nośniku mu to pójdzie. To tak jak by skopiować zawartość płyty z instalką Windowsa metodą kopiuj-wkolej i nagrać taki folder jako zwykłe dane na płycie. To po prostu nie ruszy od tak.

Ostatnio zmieniany przez KaiQ : 25.04.2019 o godz. 21:24
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post