Dyskusja: DVD z MP4/MKV
Podgląd pojedynczego posta
Stary 30.05.2019, 18:07   #6
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,912
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Wpadłem jeszcze na pomysł żeby kupić używane Blue-Ray z USB np. LG BP220, oczywiście nie do płyt BD ale żeby podłączyć dysk USB i mieć filmotekę bezpłytową, a odtwarzacz taki odtwarza wszystkie możliwe formaty. Tylko czy podłączę go normalnie do kineskopowego TV? Ma z tyłu żółte gniazdo na obraz i białe/czerwone na dźwięk. Mam takie gniazda w TV jak i adapter scart z takimi złączami. Będzie działać?


Na razie radzę sobie w taki sposób że konwertuję BDRipy/Blue-Ray do DVD w najlepszej możliwej jakości. Na początku konwertowałem je do XviD ale wychodziły jakieś błędy typu brak polskich znaków w napisach lub niemożność dodania ich w ogóle. Dodatkowo nie pokazuje się orientalny wyjściowy rozmiar więc pliki miały często po 5-6GB i nie wrzuciłbym ich na płytkę DVD-R. Postanowiłem zrobić to w inny sposób. Co prawda musiałem się naszukać odpowiedniego programu do tego celu bo naściągałem ich trochę i albo nie można było dodać napisów, albo wychodziły krzaki w polskich znakach albo nie działały w ogóle.

Trafiłem jednak na jeden dobry program: https://www.dobreprogramy.pl/Convert...ows,14832.html

Można ustawić napisy łącznie z wielkością i położeniem na ekranie, obsługuje wiele ścieżek dźwiękowych (w tym wielokanałowe) i nawet można poprawiać obraz (ostrość, kontrast, kolory). Nie wiem w jakim bitrate konwertuje te filmy ale po zaznaczeniu najwyższej jakości obraz jest rzeczywiście świetny jak na TV kineskopowy.

Jedyna wadą jest bardzo długi czas konwersji, co najmniej tyle ile trwa film a czasami i dłużej. Ale zawsze można zostawić na noc kompa
To piszę jakby ktoś jeszcze miał taki problem.
__________________
CPU: i7 3770 4Ghz GPU: MSIGTX960 RAM: 16GB DDR3 1600Mhz HDD: Toshiba P300 3TB SSD: ADATA SU650 240GB DVD: LG GH24NS95

DO WHAT YOU WANT BUT THINK ABOUT THE OMEN
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post