Dyskusja: Blu-ray vs M-disc
Podgląd pojedynczego posta
Stary 06.06.2019, 11:40   #19
2blackbar
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 06.06.2019
Posty: 3
2blackbar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
NAjlepsza jest tasma, ale najdrozsza, kup bluray m-disc i nie wydziwiaj, a te propozycje ze dysk hdd lub pendrak usb to chyba jakis haker komputerowiec z polrocznym stazem , tutaj powinen odpowiadac ktos kto mial doswiadczenie z napedami co najmniej 20 lat i wie jak sa awaryjne.
Plyty DVD z roku ok 2002 jeszcze trzymaja mi dane ale juz widac na nich nieglebokie ryski bo czasem moze gdzie sie obtarly, dyski HDD padaly jeden po drugim, kwestia czasu.
Argumenty ze bedzie postep ze napedow DVD nie bedzie sa niedorzeczne , nawet dyskietki z amigi i kasety z c-64 da rade dzis odtworzyc , wystarczy sobie kupic stacje dyskow lub magnetofinik na allegrach i tych innych sklepowych internetach nostradamusy, stary sprzet nie zniknie tak po prostu, nadal powstaja nowe wersje stacji dyskow ktore czytaja te stare dane ze starych nosnikow i nikt nie ryczy ze trudno je dostac - przeciwnie teraz o wiele latwiej zgrywac je niz kiedys.
Musialem sie zarejestrowac by skomentowac te glupoty i smieci, tutaj wogole nie powinny odpisywac jakies dzieciaki w tym temacie bo logiczne jest ze nie maja jeszcze archiwalnych danych ktore licza sobie ok 15 lat wiec gdy ktos ma tak ok 30 lat to mozna posluchac opinii bo zalozmy ze zaczal archiwizowac w wieku 15 lat.
Kupuj m-disc , trzymaj z dala od slonca bo jest zabojcze, jak wystawisz plyty cd lub dvd na parapet w lecie i za kilka dni sprobujesz odwtorzyc to sie zawiedziesz
Wszelkie karty SD i flash dyski odpadaja to sa bomby zegarowe ktore ewentualnie straca swe napiecie i dane, najlepiej miec archiwizacje na wiecej niz jednej kopii i nie wszystkie w jednym miejscu bo jak padna to w duzej ilosci na raz.
Ekspertem nie jestem ale mam doswiadczenie i tego typu dane ktore archiwizuje od wczesnych lat 2000, sam sie przerzucilem na m-disc i poki nic lepszego nie ma na rynku w przystpnej cenie to tak pozostanie.

Ostatnio zmieniany przez 2blackbar : 06.06.2019 o godz. 11:53
2blackbar jest offline   Odpowiedz cytując ten post