Podgląd pojedynczego posta
Stary 24.04.2003, 07:18   #18
Masterone
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.04.2003
Posty: 15
Masterone w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Talking I TO BY BYŁO NA TYLE

Informuję wszem i wobec że sprzęt działa. Dokonałem tego cudu w dosie przy użyciu Mtkflash i biosów w *.bin dostarczonych przez PUCH. Za co wielkie dzięki. Podpiołem sprzęt do 2 IDE jako Master i ciach. Program zapisał BIOS i po restarcie sprzęt zadziałał.
A teraz co nieco w kwesti aktualizacji pod WINDOWSEM XP. DUPD DUPA DUPA. Po uruchomieniu sprzętu ponownie spróbowałem aktualizacji do 1.02 przy użyciu aktualizacji LG pod WINDOWSA. I ... sytuacja dokładnie się powtórzyła. Program bez pytania rozpoczoł aktualizację, wykrył układ pamięci BIOS, wykasował go i zakończył pracę ERROR-em. Bogatszy w nowe doświadczenia przywróciłem go do życia z poziomu DOS-u^_^ Tym razem do wersji 1.02 (jeszcze raz dzięki dla PUCH).
A w kwesti WIN, powiem tylko tyle że system zaraz po aktualizacji traci napęd ( nie widzi go) WIN XP ma to do siebie że skanuje system gdy tylko zajdzie zmiana. Wykasowanie BIOSU to własie coś takego. Napęd ulega usunięciu ze względu na zmianę identyfikator sprzętowego. I nie potrzeba do tego resetu. Sytuacja taka ma miejsce w WIN XP i 2000. Zaden z 95/98/ME nie miał i nie ma dynaicznego skanu urzędzeń i dlatego nawet po nie udanej aktualizcji do czasu restetu system widzi napędy. To tłumaczy dlaczego PUCH 2 razy dokonał aktualizacji z poziomu WINDY i ten drugi zakończył się sukcesem. ^_^
Reasumując używajcie czego chcecie, czego jest wam wygodniej. Ja zostaję przy DOSIE (mimo win xp)do aktualizacji BIOSU i mojej nieśmiertelnej dyskietki startowej.

PS. A swoją drogą to napęd działa BOMBA. Rzeczywiście MAX dla CDR do odczytu to gdzieś około 40-42 X a nie jak podaje producent 48. jedyny zauważony mankamet to RW nagrywa 10 X a nie potrafi 12 X. Kolejne wartości to 16 i 24, ale do tych potrzeba innych płytek. Szkoda bo 12 X bez problemów uzyskuje się na płytkach z indeksem 10 X. Wiem bo dokładnie tak to działało w mojej poprzedniej nagrywarce 8400.
A teraz czekamy na BIOS od modelu 4520 który jak wszyscy znamy LG zapewne bez problemu da się wgrać do 4480 i uzyskać tym samym 52 dla zapisu i odczytu CD-R.
Masterone jest offline