Podgląd pojedynczego posta
Stary 06.07.2019, 22:58   #1
szczuru
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,514
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Windows 7 losowe zawieszanie - identyfikacja problemu?

Witam, prywatnie używam dość starego komputera typu All in one wraz z legalnym Win7. Jakieś 4 dni temu zachciało mi się aktualizacji do Win10 i zaczęły się problemy - system losowo się całkowicie zawieszał (czasem cały dzień było ok a czasem 2 razy w ciągu godziny freezował). Skorzystałem z opcji powrotu do Win7 i nadal problem występuje. Przeinstalowałem więc Win7 "na czysto" - problem nadal występuje. Przed chwilą przywróciłem Ghostem backup partycji C z systemem (stworzony parę lat temu na wzór "przywrócić czysty system z już zainstalowanymi aplikacjami i sterownikami")... problem właśnie wystąpił.

Czy jest jakiś sposób na identyfikację problemu? Bad sectory po tylu latach mam na bank ale dziwi mnie fakt, że zaczęło się sypać od czasu aktualizacji i nie pomogło nawet wgranie obrazu 1:1 partycji. Dziennik zdarzeń wyświetla tylko błędy typu Kernel-Power (z racji, że muszę "siłowo" wyłączyć komputer po zwieszeniu) oraz coś w związku z antywirusem (Security Essentials), którego nie było na Win10 oraz na czystej siódemce oraz błędy z "WMI" ale w logach widać, że występowały też w 2012 ( data powstania obrazu partycji).

Zrzut z dziennika:
https://imgur.com/a/EPSnVMe

Specyfikacja komputera:
Intel Core i5 430M Dual Core (A)
8GB SO-DIMM type-PC3-10600 (DDR3-1333)
GeForce GT 230M 1GB
Chipset: Intel HM57 Express
1,5TB HDD 7200 Sata
Mobo:
Pegatron IMPIP-M5
https://support.hp.com/in-en/document/c02017992
__________________

Ostatnio zmieniany przez szczuru : 06.07.2019 o godz. 23:02
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online