Podgląd pojedynczego posta
Stary 15.07.2019, 08:04   #84
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez mikolajc97 Podgląd Wiadomości
Witam szanownych forumowiczów

Otóz wpadł w moje ręce napęd jak w temacie (no w zasadzie to nie do końca), ale do rzeczy:

Stałem się posiadaczem nagrywarki LG DVD+/-RW GH50N, jest to OEM pochodzący z komputera Dell. i oczywiście pierwsze co mi przyszło na myśl - crossflash.


W międzyczasie dowiedziałem się paru istotnych rzeczy o tym napędzie, mianowicie jest to konstrukcja oparta na którymś z tych dwóch napędów:
GH24NS50 lub GH22NS50 (core GH52L).


Ba, nawet na naklejce znamionowej jest pięknie napisane "LGE-DMGH24LS50 (B)".
Czyli wychodzi na to, że jest to napęd palący DVD z prędkością 24x i obsługujący LightScribe. Nic bardziej mylnego

Otworzyłem gościa, i w środku nie znalazłem nigdzie dodatkowego lasera do barcodów LightScribe. Czyli wersje L odpadają, zostają tylko N (jak się domyślam).

I w tym momencie właśnie zaczynają się schody:

Co prawda napęd udało się CFnąć zarówno do GH24NS50 jak i GH22NS50 przy użyciu devilsclaw's flashera, ale niestety na żadnym z tych dwóch crossflash'ów nie działa on poprawnie. Co prawda CF systemowo przebiega pomyślnie i napęd jest widziany w BIOS i wszelkich programach jako

GH24NS50 lub GH22NS50, z tym że na tym pierwszym firmware napęd wogóle nie wysuwa tacki, a na drugim nie czyta żadnych płyt. Po wgraniu z powrotem dellowskiego firmware'u GH50N wszystko działa jak należy.

I teraz moje pytanie, czy ktoś bardziej doświadczony ma jakieś pomysły co można z nim jeszcze wykombinować? bardzo cieszyłbym się jak byłby jakiś sposób na w pełni działający crossflash, bo jakość wypalanych płyt na dellowym firmware jest delikatnie mówiąc przeciętna.




Pozdrawiam
Jak przygotowałeś firmware i eproom (core) do crossflash ? Zmieniłeś bootcode ?


Swoją drogą LG GH24NS50 \GH22NS50 to najgorsze konstrukcje jakie udało się LG wymyślić ...cudów nie oczekuj
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post