Podgląd pojedynczego posta
Stary 01.09.2019, 18:00   #237
cabis
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.01.2009
Posty: 1
cabis w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam potrzebuję porady odnośnie napędu DVD. Chcę kupić coś co nie zepsuje się od razu po gwarancji i będzie miało w miarę dobry odczyt. Mam dość dużo starszych gier na płytach CD i DVD jedne w lepszym stanie drugie w gorszym. Jak dotąd w starym PC mam niezawodny od 2004r. LITE-ON COMBO SOHC-5235K który działa do dziś. W nowym PC miałem Pioneer DVR-212 który niestety po ~10 latach odmówił współpracy. Na jego miejsce kupiłem Lite-On iHAS122 bo akurat taki był w sklepie... Jest to jednak straszne g...o Mój 15 letni napęd lepiej/szybciej odczytuje niektóre płyty. Ten nowy Lite-On jest strasznie głośny i niewyważony (cała obudowa od niego wibruje). Ogólnie działa ale w porównaniu do tych co miałem wcześniej jest to straszna tandeta począwszy od wagi (lekki), przez jakość plastiku po nawet taki element jak dioda wskazująca pracę. Mogę dać więcej niż te ~50zł za nowy napęd ale żeby to miało sensowną jakość, używany też może być. Po tej wtopie z iHAS122 kupiłem rodzicom do kompa Plextor PX-891SA to całkiem inna klasa i jak dotąd wszyscy zadowoleni.
Teraz potrzebuję coś dla siebie wytypowałem:
Plextor PX-891SA
Sony AD-7200S
Sony AD-5240S
NEC AD-7170A
Czy może jeszcze coś innego? Najchętniej brałbym nowy ale czy z nowych dostępnych aktualnie w sklepach jest coś wartego uwagi?
cabis jest offline   Odpowiedz cytując ten post