Podgląd pojedynczego posta
Stary 03.09.2019, 18:11   #1
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Google prywatność - kilka pytań

Kilka pytań pod wpływem tego, co znalazłem, przeglądając ustawienia google na telefonie - przy okazji jego oddawania do serwisu. Siadłem dzisiaj na trochę dłużej, żeby to dokładnie przejrzeć.

I tak - nie wymienię tu nawet małej części rzeczy, które tam zapisuje, ale - są to między innymi:

- lista wszystkich miejsc, w których się było (łącznie z tym ile razy) - i to nie tych, gdzie używało się nawigacji (te też są), ale te, gdzie po prostu się było. Mając komórkę ze sobą

- lista wszystkich wyszukiwań w internecie

- lista wszystkich zakupów na Allegro.. (prawdopodobnie odczytując dane z maila - bo są informacje na temat numeru zamówienia, ceny, nazwy przedmiotu itp.)

- wszystkie zdjęcia z telefonu - łącznie z tymi już dawno usuniętymi - kilka lat wstecz

- dokładna lista korespondencji, co z kim kiedy

- wśród tego, co mogą zbierać, jest także dźwięk (łącznie z tym, kiedy telefon jest offline) - kilkukrotnie już mi się zdarzyło, że godzinę po rozmwie z kimś na jakiś temat, nagle magicznie pojawiała mi się tego reklama (i nie, nie szukałem tego na internecie). Już wiem, czemu

- wszystkie używane na komórce aplikacje

- wszystkie kiedykolwiek ściągnięte na komórkę aplikacje

- wszystkie wpisywane zadania, spotkania z kalendarz itp.

- wiele, wiele, WIELE więcej..


Spędziłem dzisiaj trochę czasu wyłączając praktycznie na wszystko zgody. Czy to wystarczy i coś zmieni - nie wiem.

To, czego nie mogę znaleźć, to możliwość skasowania wszystkich zdjęć z synchronizacji i wyłączenie tej synchronizacji. Wie może ktoś, jak można to zrobić?

No i chętnie wyłączyłbym też tę historię zakupów, ale pewnie do czytania moich maili google prawa nie odda...



Nie mogę się jednak pozbyć wrażenia, że to wierzchołek góry lodowej. Chętnie więc zgłebiłbym temat. Bo naprawdę nie widzi mi się, że wchodzę w jakieś tam ustawienia i widzę, co wpisywałem do wyszukiwarki 2 lata temu... Chciałbym poznać, na co musimy się zgodzić korzystając z google, a może być opcjonalne i co można wyłączyć. Bo to, co widziałem, jest przerażające...
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online