Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.09.2019, 21:30   #1
dataadmin
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 19.09.2019
Posty: 30
dataadmin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Najlepsza nagrywarka do archiwizacji danych

Witam szanownych specjalistów.

Cieszę się, że są jeszcze osoby, które zapisują dane na nośnikach optycznych. Ja również od lat z nich korzystam i zaprzestać nie zamierzam. Dobrze jest mieć dane zapisane nie tylko w sposób magnetyczny.

Na chwilę obecną potrzebuję zakupić nagrywarkę przeznaczoną wyłącznie do celów związanych z długoterminową archiwizacją danych (pliki komputerowe).
  1. Oczekuję maksymalnej jakości zapisu, niezawodności i trwałości na długie lata, ze względu na konieczność długoterminowego przechowywania danych.
  2. Nie będzie żadnych audio-cd czy jakichkolwiek innych zastosowań.
  3. Płyty odtwarzane/odczytywane będą tylko w tym napędzie.
  4. Nie mam żadnych odgórnych wytycznych co do technologii, liczy się jakość.
  5. Należy założyć dużą intensywność eksploatacji sprzętu liczoną w terabajtach rocznie.
  6. Prędkość zapisu/odczytu nie jest najważniejsza.
  7. Nie potrzebuję LightScribe (ale nie trzeba go wykluczać).
  8. Nie potrzebuję wbudowanego szyfrowania danych.
  9. Napęd wewnętrzny.
  10. Stosuję płytki DVD-R Verbatim AZO, jednak z racji rosnącej ilości danych, chcę zacząć korzystać z płyt 25 i 50 GB (oraz większych, jeśli już takowe są). Rozmawiamy więc zarówno o nagrywarkach DVD-R, jak również BlueRay - lub innych, które polecacie.
  11. Dane nagrywane będą programem Nero Burning ROM.
  12. Chcę kupić nagrywarkę nową, najlepiej dostępną w Polsce, stąd takowe są pierwszorzędne. Rozważę jednak inne modele, stąd proszę również i je ująć.
  13. Jestem gotów wyłożyć na tę nagrywarkę, stąd zakres cen to "od paruset złotych" do "nie gra roli" Zależy mi na naprawdę profesjonalnym sprzęcie.
Nie jestem specjalistą w tym zakresie, stąd proszę o wyrozumiałość w razie nieścisłości. Jeśli coś trzeba dodać, to proszę pisać.


Serdecznie dziękuję i pozdrawiam
DataAdmin

Ostatnio zmieniany przez dataadmin : 19.09.2019 o godz. 22:42
dataadmin jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online