Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.09.2019, 07:49   #1210
Domell1
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.10.2011
Posty: 36
Domell1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Troszkę tu wymyślasz ,specyfikacja i pierwsze BD-R XL pokazały się pod koniec 2010r w Japonii . Specyfikację Ultra HD Blu-Ray ukończono i opublikowano w połowie 2015r . Ultra HD Blu-Ray

Jedynym nośnikiem który specjalnie stworzono to dwuwarstwowy BD-ROM XL 66GB nie mający odpowiednika w wersji BD-R XL.

Również Pioneer BD-R 209\S09 jest to konstrukcja 2013r. Producent musiałby być wróżką żeby go dostosować do technologii której dokładne wymagania i specyfikacje ujrzały światło dzienne w 2015r .
Żeby tak się jednak stało każdy egzemplarz musiałby trafić do serwisu na zmianę płyty głównej i oprogramowania napędu i do tego podstawowe pytanie ...KTO ZA TO BY ZAPŁACIŁ ?
Nie wymyślam piszę tylko o przypuszczeniach i 99% z tego co mówisz/piszesz jest prawdą ale no właśnie:
1. Na jakim nośniku nagrywają UHD jeśli nie na BDXXL? (zauważ nośnik opublikowany w 2010roku, a specyfikacja UHD opublikowano i opatentowano w czerwcu 2015 a ustalone już było wcześniej - źródło http://www.blu-raydisc.com/)
2. Czym różni się struktura BD od UHD ? Bo ja z życia wiem, że niczym poza systemem zabezpieczeniem (dokładnie taka sama struktura katalogów). Z tego co wiem system zabezpieczeń UHD nie jest sprzętowy tylko softwarowy wymagający połączenia z internetem do poprawnego odtworzenia filmu nie tak jest?
3. Czy ja mam datę produkcji 2013 na nagrywarce? U mnie widnie data produkcji 2018 (firmware 1.50) Pozatym S09 a S09XLT to są 2 różne nagrywarki z tego co mi wiadomo i co pisane było na tym forum, wiec S09XLT nie jest konstrukcją z 2013 i z tego co mi wiadomo pierwszy firmware do niej 1.20 datowane był na czerwiec na 2015 więc producent już wiedział jaka specyfikacja była UHD, zresztą skąd dopisek XLT do tego modelu skoro "zwykła" S09 też czyta płyty BDXXL?

Tak jak pisałeś KASA się liczy, po co wrzucić obsługę UHD skoro można wydać kolejny model tym razem z obsługą UHD?!
Domell1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post