Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.09.2019, 08:39   #1211
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,280
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Domell1 Podgląd Wiadomości
Nie wymyślam piszę tylko o przypuszczeniach i 99% z tego co mówisz/piszesz jest prawdą ale no właśnie:
1. Na jakim nośniku nagrywają UHD jeśli nie na BDXXL? (zauważ nośnik opublikowany w 2010roku, a specyfikacja UHD opublikowano i opatentowano w czerwcu 2015 a ustalone już było wcześniej - źródło http://www.blu-raydisc.com/)
2. Czym różni się struktura BD od UHD ? Bo ja z życia wiem, że niczym poza systemem zabezpieczeniem (dokładnie taka sama struktura katalogów). Z tego co wiem system zabezpieczeń UHD nie jest sprzętowy tylko softwarowy wymagający połączenia z internetem do poprawnego odtworzenia filmu nie tak jest?
3. Czy ja mam datę produkcji 2013 na nagrywarce? U mnie widnie data produkcji 2018 (firmware 1.50) Pozatym S09 a S09XLT to są 2 różne nagrywarki z tego co mi wiadomo i co pisane było na tym forum, wiec S09XLT nie jest konstrukcją z 2013 i z tego co mi wiadomo pierwszy firmware do niej 1.20 datowane był na czerwiec na 2015 więc producent już wiedział jaka specyfikacja była UHD, zresztą skąd dopisek XLT do tego modelu skoro "zwykła" S09 też czyta płyty BDXXL?

Tak jak pisałeś KASA się liczy, po co wrzucić obsługę UHD skoro można wydać kolejny model tym razem z obsługą UHD?!

Oczywiście że wcześniej planowano wykorzystać nośniki BD-R XL do UHD \4K ale co innego planować a co innego jest dokładna specyfikacja techniczna . Dokładne dane i algorytmy szyfrowania AACS 2 i 2.1 przekazano producentom sprzętu dopiero w 2015r i dopiero wtedy mogli oni zacząć pracę nad sprzętem UHD\4K czyli telewizorami , monitorami , stacjonarnymi odtwarzaczami czy komputerowymi napędami.

Co BD \ UHD struktura jest troszkę inna ale masz rację że bardzo podobna , również zabezpieczenie jest software tylko że za deszyfracje kluczy CSS \ACSS \ACSS 2 + 2.1 odpowiadają układy na płycie głównej od zawsze najczęściej chipset urządzenia czyli serce napędu - główna jednostka sterująca .
Konstrukcje Pioneer BDR-S09\209 nie mają takiego układu do ACSS 2 +2.1 ....

To że masz datę produkcji 2018r nic nie znaczy ...masz napęd skonstruowany w 2013r i firmware urządenia nic nie ma do deszyfracji kluczy CSS\ AACS \AACS 2 + 2.1 i nigdy w żadnym napędzie nie miał .
BDR-S09XLT oznacza tylko wersję europejską z regionem BluRay na Europę i Australię .
Na pozostałe regiony są inne oznaczenia BDR-S09 ale technicznie napędy są identyczne jak każdy BDR-209 \S09 a różnią się tylko oprogramowaniem .
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post