Dyskusja: Czyste powietrze
Podgląd pojedynczego posta
Stary 06.10.2019, 11:43   #10
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,860
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Teraz fotowoltaika jest dofinansowywana, u nas dużo ludzi pozakładało. Było 50%......ja myślałem nad tym w lewo, w prawo i pod górkę i w żadnym wariancie nie widziałem w tym interesu. Znajomek z 'elektrowni' też gadał że się nie opłaca.
Ja nad tym myślałem już dawno temu (naście lat chyba będzie), były całkiem inne zasady - lepsze - i też wychodziło mi, że to co zarobię/zaoszczędzę to wydam na kolejne nowe panele, bo stare stracą sprawność i będą zwyczajnie przestarzałe.


Edit.
Jarson - a wariant pośredni? Znaczy wymieniasz teraz za swoje okna, prowizorycznie ocieplasz poddasze, zostawiasz piec który raptem może okazać się wystarczający, i składasz papiery? Tę kwotę 53k i tak uzbierasz bez problemu. Szkoda tracić tego dofinansowania, a też wegetować w lodowni i płacić krocie.
Przy okazji, temp 22st uważam za zbytek. Normalnie temp pokojowa jest 20-21st i jest optymalna ze względów zdrowotnych. Dla mnie 22 jest za dużo, no ale mnie i 15 wystarczało To jest trochę inaczej, gdy masz piec ze sterownikiem, który trzyma stałe np. 20/17st, a gdy pakujesz w kopciucha gdy spada do 17 i on za jakiś czas dobije do 23. Tak samo jest, gdy w nocy się wypalił i spadło do 15, a ty wstajesz i zaczynasz dzień od robienia ognia w piecu.
Każdy myśli po swojemu, ale z kim bym nie gadał kto przeszedł z węgla na gaz, to nikt by już nie wrócił. Węgiel drastycznie zdrożał 3 lata temu, co dodatkowo bardzo zbliżyło koszty grzewcze.
__________________
Pozdr./Grzeniu

Ostatnio zmieniany przez grzeniu : 06.10.2019 o godz. 12:19
grzeniu jest online   Odpowiedz cytując ten post