Dyskusja: HP TS-LB23L
Podgląd pojedynczego posta
Stary 27.11.2019, 22:11   #117
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Być może łatwiej będzie znaleźć jakiś laptop który pracuje w trybie ATA\IDE i ma kontroler mini sata i 32 bitowy system Windows XP lub Windows 7

DosFlash V2.0 patched to support BH16NS40/BH16NS55 drives powinien wykryć ten chip i zapisać kopię firmware ... Jak zapiszę kopię to i wgra firmware ale oczywiście potrzebny był by bin firmware wersji od HP.
DosFlash V2.0 patched to support BH16NS40/BH16NS55 drives
Przetrzepałem wszystkie laptopy w domu, niestety te starsze z 32 bitowym systemem mają złącze ATA, na dwóch z SATA i Win7 32bit nie udało mi się odpalić portio32.sys (może dlatego, że windy nie są aktywowane?).

Za to za pomocą dosowej wersji DosFlash zrobiłem zrzut, choć wykrywanie napędu było dość dziwne (najpierw poprawnie identyfikował napęd, ale przy próbie wyboru z listy wyrzucał "No ATAPI devices present", przy drugiej próbie napęd opisywał jako "No identify possible" ale zczytywał pamięć), za każdym razem (3 próby) zawartość pliku wyszła taka sama.

Plik zgrany różni się od oryginalnego softu SC02, przypuszczam, że chodzi o dane kalibracyjne?

Czy jak na razie rokuje cała akcja powodzeniem? (pliki załączam do postu)
Dołączone pliki
File Type: 7z SC02_zrzut.7z (756.9 KB, 95 oglądane)
File Type: 7z TS-LB23D_SC02.7z (756.4 KB, 101 oglądane)
zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post