Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.11.2019, 21:25   #1
Puhacz
Bywalec
 
Avatar użytkownika Puhacz
 
Data rejestracji: 30.11.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 43
Puhacz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nagrywarka M-DISC + kontroler SATA-USB

Dobry Wieczór!

Stoję przed zakupem sprzętu do stworzenia domowego archiwum na bazie płyt M-DISC. Po kilkugodzinnej lekturze, widzę że jednym z najczęściej polecanych sprzętów jest Pioneer BDR-209EBK.
Ponieważ będzie sterowany z laptopa (na razie mam drugi stacjonarny ale to staroć i za parę lat pewnie już go nie będzie...) więc to tego kontroler. Spotkałem się z opiniami że nie wszystkie "przejściówki" działają poprawnie z nagrywarkami. Czy model UNITEK Y-3324 (ktoś na forum wymieniał tę firmę i ogólnie nie było zastrzeżeń) będzie poprawnie współpracował z w/w napędem? Kierowałem się możliwością podpięcia zarówno napędów ATA/SATA jak i zewnętrznym zasilaniem.

Pytanie dodatkowe: czy pewniejsze w zapisie i odczycie za kilka-naście-dziesiąt lat będzie format BD-M czy DVD-M (oczywiście wszystko jednowarstwowo)? Czy jeśli jednak zdecyduję się na DVD-M to w/w nagrywarka również jest optymalna? Danych nie mam dużo, 1-2 GB/rok, a chyba zawsze lepiej mieć np. 20 płyt niż 4, w razie czego mniejsza strata jak jeden krążek padnie

Pozdrawiam!
Puhacz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online