Podgląd pojedynczego posta
Stary 15.12.2019, 18:18   #74
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,457
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Z uporem maniaka grzebię przy tym PS2 i choć kilka rzeczy nie idzie po mojej myśli to się nie zrażam. Tak jak już pisałem sprawdziłem kilka konfiguracji, jedne z ciekawości, a inne z polecenia by w końcu wybrać optymalnie najlepsze rozwiązanie... przede mną jeszcze długa droga.
Obecnie... jak wspominałem mam dwa (powiedzmy) duże dyski, które pasują do NA. Pierwszy od Segate póki co współpracuje. PC oraz Ps2 widzą go więc mogę dodawać, zmieniać i przestawiać różne rzeczy. Drugi dysk od Maxtora, o pojemności 300 GB kiedyś działał i współpracował z HD Loaderem jak i OPL. To właśnie na nim miałem problem z wysypującymi się obrazami które najpierw działały a później przestawały reagować. Ostatnio dysk ten wyzerowałem, sprawdziłem jak działa i nie zwracał jakichkolwiek problemów. Niestety obecnie PS2 go nie widzi. Formatowałem do 48bit HD Loader (jak i bawiłem się w inne konfiguracje) jednak bez zmian. WinHIIP w PC widzi go bez problemu, obrazy się ładnie wczytują, ale na tym koniec. Widzę że podobnie jest z innymi dyskami choć o innej pojemności bo 80GB. Może nie robił bym z tych igieł, wideł, ale dziwi mnie to bo dyski są podawane jako współpracujące i kompatybilne w liście oficjalnie działających.
Chciałem jednak tutaj zapytać, czy ktokolwiek z Was podmieniał już złączkę IDE w NA na ten Chiński zamiennik pozwalający obsłużyć dyski SATA i czy zauważyliście jakiekolwiek problemy z odczytywaniem HDD?

PS. Dyski nie widziane w HD Loader, OPL, wLE.
Trochę mi ich szkoda, bo mogłem sobie podzielić bazę obrazów, lub nawet na jednym z nich wstawić same gry z PS1. Zmarnować się ta 300ka nie zmarnuje, bo jeśli nie będzie przeciwwskazań wmontuję ją do Xboxa za oryginalnego 10GB.
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post