Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.12.2019, 21:56   #5
Robi1519
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 20.12.2019
Posty: 9
Robi1519 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dziękuję Wam za odpowiedź i chęć pomocy.
A już myślałem, że może zrobiłem coś nie tak

Co do kręcenia peer-kami, to raczej wolę tego nie robić. Tak gdzieś pisał czary2mary i wolę się tego trzymać. Sam wyznaję teorię, że jak czegoś nie wiem, to lepiej nie kręcić (bez specjalistycznych przyrządów, oprogramowania, ect...), ale dzięki za sugestie i chęć pomocy.

Jeśli chodzi o pliki kalibracyjne, itd, to jest to dla mnie nowość. Nie wiedziałem, że coś takiego istnieje, a więc tym bardziej się nie wypowiem. Moja wiedza na temat napędów ograniczała się do prawidłowego podłączenia i ewentualnego wyczyszczenia (może nie do końca zgodnie ze sztuką-ludwik, woda....). Ostatnio poczytałem trochę i poszerzyłem wiedzę teoretyczną i na tym koniec.

Teraz liczę na pomoc kogoś na prawdę obeznanego w temacie. Być może nic nie da się z tym zrobić w moich domowych warunkach, ale od czegoś trzeba zacząć. Wartość finansowa tego napędu żadna, ale tak już mam, że jak coś zacznę, to lubię doprowadzić do końca.

Pamiętam jakiś fragment, gdzie było napisane, że laser z mechanizmem, jako komplet jest jakoś tam ustawiany, pozycjonowany względem siebie + sanki i jeżeli przełożę laser z korpusem do innego napędu (na nowe sanki), to może to nie współgrać i trzeba ustawiać, a jest to bardzo pracochłonne. Rozumiem to tak, że przykładowo jeśli laser jest w skrajnym położeniu, to w tym momencie odległość lasera od płyty jest jakaś tam. Natomiast jeśli laser przesunie się w drugie skrajne położenie, to odległość od płyty może ulec zmianie Równoległość prowadnic w stosunku do płyty). Ale przecież chyba jest jakaś korekcja przesuwania kolimatora, która powinna to na bieżąco śledzić i pomagać w odczycie.

Oczywiście są to tylko moje przemyślenia, które mogą być błędne. Wszystko wyjaśni ktoś, kto ma pojęcie praktyczne Pozdrawiam i uzbrajam się w cierpliwość. Faktycznie okres przedświąteczny...
Robi1519 jest offline   Odpowiedz cytując ten post