Podgląd pojedynczego posta
Stary 29.12.2019, 17:17   #7
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Puhacz Podgląd Wiadomości
Już na spokojnie...
[ciach]
Wypaliłem drugiego M-DISCa z odpiętym drugim napędem i jest jakby OK - brak kółek na płycie, Pioneer czyta płytę bezproblemowo. To tak trochę na otarcie łez, choć i tak miał być napęd dedykowany na kamienne płyty a nie przy okazji...
Muszę to przemyśleć, napęd wypalił łącznie 4 płytki, pewnie wystawię go niebawem na giełdę
Zdecydowanie nie podpinaj dwóch napędów do jednego mostka, bo mocy może zabraknąć. Ciężko to policzyć, bo napędy potrzebują zarówno 5V jak i 12V, zasilacz mostków daje tylko 12V / 2A, więc nie wiadomo ile lokalna przetwornica DC-DC z mostka może dać mocy na 5V a ile zostanie na 12V.

Z drugiej strony powinno być w miarę OK, bo to są maksymalne pobory mocy, czyli przy maksymalnych prędkościach zapisu, więc przy prędkości 4x powinno być OK (ja na mostku zasilanym 12V/2A paliłem także Blu-Ray z prędkością 10x).

Dla zupełnej pewności mam wersję "ekstremalną", od dysku zewnętrznego Lacie mam zasilacz 5V / 2A + 12V / 2A, więc nie powinno być problemu, aczkolwiek przy prędkościach poniżej maksymalnych (12x dla DVD, 6x dla BD) nie zauważyłem różnic w jakości zapisu na takich samych nośnikach w porównaniu do zasilania z mostka SATA-USB.

Dobrze byłoby gdybyś miał możliwość zeskanować te wypalone płyty by ocenić jakość zapisu. Napędy rodziny 209 robiły to dobrze mimo braku oficjalnego wsparcia, więc może i 211 daje im radę.

Choć rozumiem niezadowolenie i wolę posiadania odpowiedniego sprzętu
zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post