Podgląd pojedynczego posta
Stary 07.01.2020, 08:09   #1
Robi1519
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 20.12.2019
Posty: 9
Robi1519 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
CD-ROM CRMC-FX001D Montaż Tacki

Witam wszystkich.
Prośba o pomoc w montażu napędu.

Bardzo proszę o pomoc w temacie. Zebrałem kilka starych cd-romów głównie w celu słuchania muzyki. Wpadł mi w ręce stary napęd, jak w tytule. Nie wiem, czy jest sprawny technicznie, ale postanowiłem go rozebrać i porządnie wyczyścić, gdyż był w opłakanym stanie.
Po tych zabiegach szczerze mówiąc nie mogę sobie poradzić z jego ponownym złożeniem. Chodzi konkretnie o tackę na nośnik cd. Na zdjęciach, które dołączyłem, zaznaczyłem pewne punkty. Np. a żeby wsunąć tackę, to muszę ustawić duże niebieskie koło zębate w pozycji, jak na zdjęciu. Tylko wtedy długa listwa z naciętymi zębami tacki nie haczy o zęby koła zębatego i można wsunąć tackę. Jednak po tej operacji i włączeniu zasilania tacka nie działa prawidłowo. Albo nie domyka się do końca, albo coś się blokuje......
Rozumiem, że ustawienie zębów koła i zębów tacki jest względem siebie w błędnym położeniu.
Jest jeszcze możliwość obracania koła zębatego za pomocą pokrętła z przodu napędu. Zaznaczyłem ten mechanizm na zdjęciu.
Przyglądam się całości, ale nie mogę wpaść na to, jak prawidłowo zmontować ten napęd. Może są osoby, które miały podobny problem i zechcą coś podpowiedzieć.
Jak pisałem, to nie wiem nawet, czy sprzęt działa. Może trzeba było najpierw sprawdzić, ale teraz to już nie ważne. Poza tym wizualnie wygląda dobrze. Proszę o wsparcie i z góry dziękuję.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-img_20200107_082659.jpg   -1.jpg   -2.jpg   -3.jpg   -img_20200107_082626.jpg  

Robi1519 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online