Podgląd pojedynczego posta
Stary 09.01.2020, 16:35   #16
zenonz
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 05.02.2017
Posty: 510
zenonz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Puhacz Podgląd Wiadomości
No i właśnie w tej sprawie od tygodnia prowadzę korespondencję mailową z działem "customer support" od Uniteka. Staram się im przedstawić obawy nad wydajnością przetwornicy DC/DC i prosiłem o parametry graniczne, ale odpisali że "Please note that the current will be adjusted automatically according to the drives you connected" oraz że wymiana zasilacza na wydajniejszy "can increase the current output at the SATA socket". Trochę mało precyzyjne te informacje... Jak przyjdzie nowy zasilacz to wstawię tam amperomierze, potem porównam z przejściówką Uniteka jakie prądy sobie płyną i się z Szanownym Gronem podzielę tutaj
Nigdzie nie spotkałem się ze specyfikacją prądową jakiegokolwiek mostka, można zakładać, że 12V idzie "żywcem" z zasilacza, ale ile mocy ma przetwornica na 5V ciężko powiedzieć. Ja nie używam mocniejszego zasilacza niż 12V/2A jaki był dołączony do mostka, bo może konstruktorzy nie dali żadnych zabezpieczeń i większy prąd na wejściu bardziej obciąży przetwornicę w mostku.

Z drugiej strony największy pobór mocy jest przy wysokich prędkościach obrotowych płyty (więc znamionowe parametry podane na napędzie dotyczą najgorszych warunków). Paląc BD-R z prędkością 8x czy BD-RE DL nic niepokojącego przy 12V/2A nie zaobserwowałem. Jakość zapisu identyczna jak przy zewnętrznym zasilaczu z osobnymi torami 5V i 12V. Mam ten komfort, że w laptopie mam złącze eSATA i w razie potrzeby mogę tak się podpiąć bez mostków.
zenonz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online