Podgląd pojedynczego posta
Stary 12.01.2020, 20:59   #17
Puhacz
Bywalec
 
Avatar użytkownika Puhacz
 
Data rejestracji: 30.11.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 43
Puhacz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dokonałem pomiarów, wyniki zebrałem w tabeli poniżej.
Od siebie dodam że:
- podczas różnych operacji napędu (tacka, kręcenie płytą itp.) zmiany prądów odbywały się tylko w linii 12V, z maksimum 1,6A przy rozkręcaniu płyty od zera do max.
- wyniki należy interpretować +/- 10% - wartości podczas pracy napędu nie były stałe i zawsze się lekko wahały/oscylowały wokół średniej która jest w tabeli (np. na linii 5V prąd wahał się 0,36 - 0,39 A podczas całego cyklu nagrywania z przekładnią x4)
- ostatnia płyta M-DISC to było zaskoczenie dla mnie, gdyż oczekiwałem że laser pracujący (tak wynika z analizy że na linii 5V) będzie pobierał znacznie więcej prądu. Jak widać pobrał tyle co dla normalnej DVD, ale płyta okazałą się nieczytelna. Późniejsze próby wypalenia M-DISCa bez mierników również dały nie-czytelne płyty. Muszę to zweryfikować jeszcze - albo napęd do wymiary albo partia płyt do d...
- poza szczytowym/chwilowym poborem, do normalnej pracy/wypalania średni prąd sumaryczny ok. 1A więc zasilacz do mostka 2A powinien być OK chyba?
- zasilanie z zasilacza komputerowego 200W (zasilacz "luzem" bez innych odbiorników energii) przepuszczone przez 2 amperomierze (cyfrowy + analogowy)
- wszystkie próby na płytach DVD Verbatim.

Pioneer BDR-211 - probelm z M-DISC-prady-lite-ihas-122fu.png

Pozdrawiam!
Puhacz jest offline   Odpowiedz cytując ten post