Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.01.2020, 23:50   #17
geek
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 20.01.2020
Posty: 4
geek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Drodzy Forumowicze - poratujcie. Przymierzam się do zakupu napętu BluRay na USB. Z tego co rozumiem dobre napędy produkuje np. Pioneer ale kupienie ich w Polsce graniczy z cudem. Z drugiej strony widzę dużo Verbatimów (które chyba bywają klonami Pioneera?) ale połapać się w ich specyfikacjach tudzież znaleźć firmware chyba dość ciężko. Są też LG ale nie jestem pewien jak z jakością i innymi aspektami.


Czego szukam:
1. Napędu (w tym nagrywarki) BL, DVD, CD na USB.
2. Realnie dostępnego tu i teraz albo bardzo niedługo. Najlepiej w Polsce ale w ostateczności może być gdzieś indziej jeśli łatwo kupić.
3. Odczytującego bez problemów jak najwięcej różnych dziwnych płyt, w tym wielowarstwowych, nagrywanych i tak dalej. To pewnie implikuje, że od slim lepiej się trzymać z daleka?

4. Odczytującego filmy UHD. Wprawdzie w tej chwili nie mam konfiguracji do ich oficjalnego odtwarzania ale w przyszłości pewnie będę mieć. Z drugiej strony sama możliwość sprawnego zgrywania do ISO/MKV też powinna wystarczyć - jeśli dobrze rozumiem.
5. Nagrywającego wszystko co tylko można i na wszystkim. W tym największe dostępne nośniki BL do pojedynczego i wielokrotnego zapisu. W tym mdisc, również największe.
6. Najlepiej mającego dodatkowe (opcjonalne) gniazdo do podłączenia zasilacza na wypadek gdyby USB nie dawało rady. Mam już taką jedną nagrywarkę Samsunga BL, której ewidentnie brakuje prądu - jak by jej nie podłączać i do czego. Kilka stówek w plecy a supportu zero. Wolałbym nie mieć takiego "szczęścia" drugi raz.

7. Najlepiej podłączanego przez USB C. Bo to przyszłość i często te gniazda są bardziej wytrzymałe.
8. Sprawnie działającego, bezproblemowego, z supportem i najlepiej dostępnymi aktualizacjami firmware.

Planuję tego cuda używać głównie do odczytu/zapisu danych/backupów oraz do robienia kopii zapasowych filmów, które akurat mam/dostałem na BL. Ew. do ich odtwarzania.


Czy są w ogóle napędy spełniające powyższe a do tego sprawdzone i dostępne? Co moglibyście polecić?

Z góry dzięki!
geek jest offline   Odpowiedz cytując ten post