Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.01.2020, 13:42   #23
geek
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 20.01.2020
Posty: 4
geek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Na forum znalazłem wiele mądrych wykresów wyników różnych napędów, których praktyczne znaczenie dla przeciętnego wypalacza płyt jest dla mnie umiarkowanie zrozumiałe. Poza tym jest ich trochę dużo na analizowanie po kolei.


Znalazłem też różne zestawienia napędów i dyskusje o nich ale często takich, których nigdzie nie widzę jako realnie dostępnych do kupienia. I te dyskusje średnio też pomagają w podjęciu sprawnej decyzji zakupowej.

Panie Moderatorze, taka myśl mi się ośmieliła przemknąć przez głowę, że może ale tylko może, większość Waszych czytelników potrzebuje po prostu sprawnie kupić sprzęt i czytać/nagrywać płyty a nie robić doktorat w kwestii napędów. Po prostu w miarę szybko namierzyć w praktyce dobry/najlepszy/sprawdzony napęd do kupienia na dany moment i ew. sprzedawców, którzy mogą go posiadać (jeśli dostępność jest słaba). Bo to trochę trudny rynek jest zdaje się - ogólnie modeli mnóstwo, dostępność wielu modeli zerowa albo słaba, dużo możliwości wkopania się w jakąś niekompatybilność (nawet przez brak doświadczenia kupującego) czy problem techniczny, często słabe/błędne opisy na stronie sklepów/sprzedawców i tak dalej.

Skoro więc doświadczeni specjaliści (jak rozumiem) w tej dziedzinie prowadzą takie zacne forum to mogliby trochę bardziej ułatwić nie-specjalistom wybór. Bo taki nie-specjalista widzi np. że Pioneera ciężko kupić, nie wie w praktyce jaka będzie różnica/klasa sprzętu w stosunku do np. LG, którego może trochę łatwiej kupić i tak dalej. A "też chcę taki napęd", "polecamy np. pionner", "przeczytaj forum i zrób jednak ten doktorat" są mało pomocne i nie wiem czy tak dużo szybsze od rzucenia 2-3 sprawdzonych i realnie dostępnych modeli, może z jakąś sugestią dlaczego i który może się sprawdzić bardziej w tych zastosowaniach. No chyba, że to tylko forum dla mocno zainteresowanych tematem albo dla specjalistów - to wtedy sugeruję napisać w tytule, że "pospólstwu wstęp wzbroniony" czy coś takiego.


Pozdrawiam i przepraszam za zabieranie cennego czasu.
geek jest offline   Odpowiedz cytując ten post