Podgląd pojedynczego posta
Stary 10.03.2020, 20:42   #4
Gwiazdor
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 04.11.2014
Posty: 45
Gwiazdor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak, chodziło mi o DAS, przynajmniej tak dowiedziałem się z youtuba, czyli taki nas bez dostępu do sieci.

@nimal - przyglądam się właśnie tym MyBookom i MyCloudom od WD tylko jest jedno ale - nie wiem na ile jest to wiarygodna informacja - w opinie jednego takiego urządzenia wyczytałem na x-kom NIEZADOWOLONEGO KLIENTA, że dyski są szyfrowane CAŁY CZAS, STALE, co spowodowało u niego, że gdy uszkodzeniu uległa elektronika w obudowie, dane były nie do odzyskania mimo, że nie ustawiał ich szyfrowania. Miałem taki przypadek z dyskiem 2,5 cala od WD MyPassport czy MyElement - ta sama sytuacja, dane szyfrowane a w dodatku nie było standardowego gniazda sata tylko od razu lutowanie do płytki z gniazdem USB.

Ogólnie nie przekonują mnie te WD RED z tego względu, że przy moim zastosowaniu mogą się nie sprawdzić, obawiam się tego - nie zamierzam korzystać z DASa cały czas, nie ma on być włączony cały czas. Będą go włączać tylko wtedy, jak będę mieć potrzebę skorzystania z danych/skopiowania ich do DASa, czyli nawet nie przy każdym włączeniu komputera. Dlatego się tych dysków obawiam, one chyba nie lubią włączania i wyłączania.
Gwiazdor jest offline   Odpowiedz cytując ten post