Podgląd pojedynczego posta
Stary 11.03.2020, 13:03   #6
Gwiazdor
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 04.11.2014
Posty: 45
Gwiazdor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W NASie Synology, Qnap też będzie szyfrowanie wymuszone, że jak padnie obudowa a nie dysk to kicha?

Nie zam się na NASach, DASach za to przyglądałem się Synology DS218j za ok 750 zł bądź wersji na 4 dyski. Nie wiem czy d-link ma coś taniego, dobrego dla mnie w ofercie? O jakim modelu myślisz? Ten co ja podałem w pierwszym wpisie jest wolny, nie ma usb 3.0 więc go sobie podaruję.

HDD - myślę o toshiba p300 np. 4TB

Nie korzystałem z NASa a tym bardziej w sieci. Może będę chciał w przyszłości to mieć ale teraz to chcę mieć miejsce na swoje rzeczy, które będze jak te zew.deski 2,5 podłączane w razie potrzeby.

Włączam kompa, kopiuję w jedną lub drugą i wyłączam od prądu do następnego razu. Mam obudowę, płytę, 4GB ram DDR3, chłodzenie CPU, jakiś CPU i3 lub i5 z T na końcu i HD4000, SSD na system, brakuje tylko zasilacza. Miał to być komp pod stare gry win Xp/10 ale moze da się upiec dwie pieczenie na 1 ogniu? Do tego co potrzebuję win10 mógłby moim zdaniem być, raid 1 płyta obsługuje, dodatkowo dyski 2,5/płyty bluray na najważniejsze dane.

Czy da się zrobić tak w głównym komputerze albo tym do gier+DAS, żeby dysk z danymi miał osobny włącznik zasilania, żeby odciąć do niego dopływ prądu w razie W (przepięcie itp.) I używać tylko gdy jest potrzeba? Bo nie będę instalował kieszeni czy odłączał i podłączał go za każdym razem.

Ostatnio zmieniany przez Gwiazdor : 11.03.2020 o godz. 13:17
Gwiazdor jest offline   Odpowiedz cytując ten post